KUP CRNE GORE: Da li je aktuelni osvajač bivši? Dečić se vratio za 120 sekundi, Budućnost i Lovćen sigurni!

nov 04, 2015 - 15:02:15 Autor: Kategorija: Domaći fudbal
Ovdje (iz minuta u minut) možete pogledati šta se dešavalo na prvim mečevima četvrtfinala Kupa Crne Gore

Moćno, sigurno, napadački sjajno, tako je djelovala Mladost, sve dok danas na Starom aerodromu nije stigao Bokelj! Kotorani su u prvom meču četvrtfinala Kupa Crne Gore pobijedili aktuelnog osvajača masovnijeg takmičenja sa visokih 0:2! Kotorani igraju dobar fudbal ove sezone i jasno je da imaju odličnu prednost pred revanš koji će se igrati 25. novembra pod Vrmcem.

Poslije niza odličnih rezultata momci Nikole Rakojevića, koji su ujedno i lideri u šampionatu, su doživjeli prvi poraz od 26. avgusta kada izgubili u prvenstvu od Petrovca sa 1:2. Strpljiv je bio Bokelj, svjesno prepustio posjed lopte protivniku i vrijebao iz prekida i kontri. Upravo, odličan slobodni udarac je izveo Siniša Mladenović kada je u prvom poluvremenu donio prednost gostima. Mladost je jurila, pogotovo u drugom poluvremenu, tražila izjednačenje, a ustvari dobila dupli minus od strane Dejana Pepića.

"Ludo" je bilo i u Golubovcima gdje je kao domaćin igrao Dečić protiv Rudara - na kraju 2:2! A, Pljevljaci su preko Nedeljka Vlahovića i Ivana Kneževića imali 2:0 sve do 89. minuta kada su ih šokirali Rijad Pepić i Pjeter Ljuljđuraj. Pored svega, aktuelni šampion Crne Gore ima prednost, jer revanš igra kod kuće.

Jednom nogom u polufinalu su Budućnost i Lovćen. "Plavi" su pod Goricom pobijedili Zetu 2:0, a Cetinjani su na svojoj Obilića poljani sa 3:1 bili bolji od Mornaran.

PRVI MEČEVI 1/4 FINALA (revanši 25. novembra)

BUDUĆNOST - ZETA 2:0
(Burzanović 62', Hočko 82')
MLADOST - BOKELJ 0:2
(Mladenović 31', Pepić 90+2')
DEČIĆ - RUDAR 2:2
(Pepić 89', Ljuljđuraj 90' - Vlahović 51', Knežević 78')
LOVĆEN - MORNAR 3:1
(Vojvodić (a.g.) 4', Đalac 24', Flavio 35' - Jung 21')

KRAJ NA SVIM UTAKMICAMA!

90+2' - GOOOOOOOOL! Iznenađenje na Starom aerodromu! Bokelj ima 0:2 protiv Mladosti, a gol je dao Dejan Pepić!

90' - GOOOOOOL! Kakav povratak Tuzana! Dečić - Rudar 2:2! Mrežu je pogodio Pjeter Ljuljđuraj!

89' - GOOOOOOOOL! Smanjio je Dečić protiv Rudara i sada je 1:2! Strijelac Rijad Pepić!

85 ' - Velika ofanziva Mladosti, ali čuvar mreže Bokelja Milan Mijatović, dokazuje zbog čega je reprezentativni golman!

82' - GOOOOOOOOL! Budućnost je postigla i drugi gol protiv Zete i sada je 2:0! Strijelac je bio Deni Hočko poslije sjajne role Marka Burzanovića!

78' - GOOOOOOOL! Rudar je sada na 0:2 protiv Dečića! Strijelac je Ivan Knežević koji je pogodio glavom poslije centaršuta Draška Božovića!

78' - Budućnost i Bokelj čuvaju minimalnu prednost, kao i ekipa Rudara. Lovćen je siguran na Cetinju. Da li će biti još golova?

62' - GOOOOOOL! Povela je Budućnost. Zeta jeste bila bolja, ali domaćin je stigao do prednosti! Darko Nikač je povukao akciju, kiksao je Igor Vujačić, a napadač Budućnosti je odlično uposlio Marka Burzanovića koji je pogodio za 1:0! Sada imamo golove na svim duelima!

51' - GOOOOOOOL! Rudar je kao gost poveo protiv Dečića u Golubovcima 0:1! Strijelac je Nedeljko Vlahović! Iskusni vezista Pljevljaka je precizno šutirao nakon asistencije Miroja Jovanovića!

46' - Počela su druga poluvremena!

POLUVRIJEME na svim utakmicama! Najbolji fudbal se očigledno igrao na Cetinju gdje Lovćen ima dobirh 3:1 protiv Mornara i ukoliko sačuvaju prednost od dva razlike biće blizu polufinala. Iznenađujuće je da Mladost gubi kod kuće od Bokelja. Aktuelni osvajač Kupa će morati da pojača u nastavku. Na meču između Budućnosti i Zete gosti su bolji, ali velike šanse nijesu iskoristili Darko Marković čiji je udarac odbranio golman Jasmin Agović, dok je Darko Bjedov pogodio stativu. U Golubovcima gdje igraju Dečić i Rudar, nema golova, a ni šansi...

31' - GOOOOOOL! Iznenađenje na Starom aerodromu! Bokelj je poveo protiv Mladosti! Strijelac je Siniša Mladenović koji je efektno pogodio iz slobodnog udarca!

35' - GOOOOOOOL! Lovćen je sada udvostručio prednost i ima odličan rezultat! Strijelac je Flavio Bek Žunior!

24' - GOOOOOOL! Izgleda da je u prijestonici sjajna utakmica! Lovćen je opet stigao do prednosti protiv Mornara 2:1. Odličnu akciju koju je povukao Blažo Perutović, krunisao je Miloš Đalac!

21' - GOOOOOOL! Opet pogodak na Cetinju, ali sada su gosti pogodili pravu mrežu! Mornar je izjednačio protiv Lovćena 1:1: Strijelac je bio Jung koji je dobro pogodio glavom poslije sjajnog centaršuta Kalezića!

12' - U tom minutu dobru šansu je imala Zeta! Darko Marković je solidno šutirao, ali Jasmin Agović je uspio da interveniše!

podgoricom

Uslovi za igru pod Goricom su odlični, ali publike skoro da nema

15' - Mladost pritiska ekipu Bokelja, a veliku šansu je imao Milan Đurišić. Rudar gostuje Dečiću u Goluobvcima, jer je teren u Tuzima suspendovan. Ništa značajnije se ne dešava pod Goricom gdje igraju Budućnost i Zeta.

4' - GOOOOOOOL! Lovćen vodi, a loptu u mrežu je poslao štoper Mornara Đorđije Vojvodić. Loptu u kazneni prostor je uputio Luka Vujanović, a defanzivac Barana je nespretno reagovao!

1' - POČELE SU UTAKMICE!

Dobar dan poštovani čitaoci. Najave za mečeve Kupa Crne Gore možete pogledati OVDJE.