Šampion šokiran na "Stamford bridžu"

avg 12, 2017 - 17:56:15 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Čelsi je u odbranu titule prvaka Engleske krenuo porazom pred domaćom publikom od Barnlija

Aktuelni šampion Premijer lige, ekipa Čelsija, porazom je krenula u odbranu titule prvaka Engleske.

Naime, Čelsi je pred domaćom publikom šokiran od strane Barnlija, koji je na "Stamford bridžu" slavio sa 3:2.

Gosti su, naime, iskoristili isključenje kapitena "plavaca" Gerija Kejhila u 14. minutu, te u 24. poveli golom Sema Vouksa.

U 39. minutu već je bilo 2:0, kada je mrežu šampiona zatresao Stiven Vord, da bi četiri minuta kasnije Vouksa svojim drugim pogotkom povisio rezultat na 3:0.

U nastavku utakmice, Čelsi je uspio da smanji zaostatak pogocima Alvara Morate u 69. i Davida Luiza u 88. minutu, ali ne i da dođe do boda.

Posao im je otežalo i isključenje Seska Fabregsa, koji je u 81. minutu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je Čelsi završio utakmicu sa devetoricom igrača na terenu.

Do tri boda u gostima došli su i fudbaleri Hadersfilda, koji su sa 3:0 savladali Kristal Palas, dok su se Everton i VBA radovali sa domaćim navijačima.

Everton je golom Vejna Runija pobijedio Stouk, dok je VBA zahvaljujući pogotku Ahmeda Hegazija slavio protiv Bornmuta.