Petarda PSŽ-a, Barsa jaka za Juve, pobjede Čelsija, Bajerna i Junajteda

sep 12, 2017 - 22:42:01 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Kako je samo jak Pari Sen Žermen...

Kakav trio u napadu ima Pari Sen Žermen već su osjetili rivali  u francuskoj Ligi 1... Sinoć je snagu Nejmara, Kilijana Mbapea i Edinsona Kavanija upoznala i Evropa - PSŽ je deklasirao Seltik u Glazgovu rezultatom 5:0 u 1. kolu grupe B.

Sve je bilo gotovo do poluvremena, sva trojica najboljih igrača „svetaca” su se upisala u strijece, s tim što je Nejmar uz pogodak upisao i asistenciju. Učinak Brazilca protiv Kelta u Ligi šampiona je impresivan - na pet mečeva protiv škotskog velikana je dao pet golova, a i šest puta je asistirao.

U istoj grupi, Bajern je opravdao ulogu favorita protiv Anderlehta. Bilo je 3:0, a sve je riješeno u prvih desetak minuta kada je vezista gostiju Sven Kums dobio crveni karton. Robert Levandovski bio siguran iz penala, a potom su mrežu Belgijanaca tresli Tijago Alkantara i Džošua Kimih.

Barselona je u finišu prvog poluvremena (Lionel Mesi) i početkom drugog (Ivan Rakitić) slomila otpor Juventusa na „Nou Kampu” (na kraju 3:0), dok je Sporting slavio u Pierju sa 3:2, iako je vodio sa 3:0...

Čelsi je s dva evrogola Pedra Rodrigesa i Davidea Zapakoste otvorio Karabag do poluvremena, a onda je bio nemilosrdan - Azerbejdžanci su primili čak šest pogodaka (6:0) na „Stamford bridžu”. U derbiju te grupe, Atletiko Madrid nije mogao do gola protiv Rome u Rimu, iako je stvorio veliki broj šansi - bilo je 0:0.

Odlično je Ligu šampiona otvorio i Mančester junajted, koji je u grupi A odradio Bazel (3:0). Žoze Murinjo, ipak, teško da je zadovoljan, jer  se povrijedio Pol Pogba. Noć na „Old trafordu” obilježili su strijelci Maruan Felaini, Romelu Lukaku i Markus Rašford.