Juventusu gradski derbi za maksimalan učinak, Napoli u ritmu šampiona, Roma lako sa "zebrama"

sep 23, 2017 - 22:47:01 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Juventus, Napoli i Roma zabilježili pobjede u utakmicama šestog kola Serije A

Juventus je u derbiju šestog kola Serije A nadigrao gradskog rivala Torino, ostvarivši pobjedu od 4:0.

"Stara dama" je do šestog uzastopnog trijumfa stigla sa dva pogotka Paula Dibale, te po jednim Miralema Pjanića i Aleksa Sandra.

Dibala je načeo goste u 16. minutu, Pjanić u 40. povisio na 2:0, a Sandro u 57. riješio pitanje pobjednika.

Za kraj, Dibala je u 91. minutu ovjerio trijumf aktuelnog šampiona.

Napoli je u utakmici šestog kola Serije A savladao SPAL kao gost rezultatom 3:2, te tako nastavio pobjedničku seriju, odnosno maksimalan učinak na startu šampionata.

Iako je SPAL poveo pogotkom Paskvalea Skjeparele u 13. minutu, Lorenco Insinje je već u 14. poravnao rezultat.

Zatim je Hose Kaljehon 72. minutu postigao pogodak za vođstvo Napolija, ali je u 78. Frederiko Vivijani vratio stvari na početak pogotkom za 2:2.

Međutim, Napolitanci su u 83. minutu, preko Fauzija Gulama, ponono stigli do prednosti, koju su sačuvali do kraja utakmice.

Roma je savladala i Udineze i upisala treću pobjedom zaredom u Seriji A.

"Vučica" je u Rimu slavila sa 3:1, a pobjednik se znao već u prvom poluvremenu kada je domaćin i poveo sa 3:0.

Edin Džeko je načeo goste iz Udina, a dva puta se potom upisao Stefan El Šaravi.

Roma je kasnije promašila i penal, kada je Dijego Peroti je pogodio stativu, a konačan rezultat je postavio Jens Larsen.