Bajern iz jedan u dva, Leverkuzen slavio u Hamburgu, Šalke bolji od Hofenhajma

feb 17, 2018 - 20:30:48 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Bajern poslije preokreta zabilježio trijumf na gostovanju Volfsburgu, pobjedu na strani ostvario i Leverkuzen

Lider Bundeslige, ekipa Bajerna, zabilježila je trijumf na gostovanju Volfsburgu rezultatom 2:1, u okviru 23. kola.

Bajern je do pobjede došao poslije preokreta, budući da je na poluvremenu gubio 1:0, pogotkom Danijela Didavija već u osmom minutu.

Međutim, nastavak susreta pripao je gustujućim fudbalerima, koji su prvo preko Sandra Vagnera u 64. izjednačili na 1:1, da bi Robert Levandovski u 91. minutu iskoristio jedanaesterac za 2:1, odnosno desetu uzastopnu pobjedu aktuelnog šampiona Njemačke.

Leverkuzen je, takođe, ostvario pobjedu u gostima - identičnim rezultatom slavio je u duelu protiv Hamburga.

Leon Bejli je u 40. minutu donio prednost Leverkuzenu, Kai Havec je u 50. povisio na 2:0, a utješni gol za domaćine postigao je Andre Han u 70. minutu.

Frajburg je, s druge strane, iskoristio prednost domaćeg terena, te sa 1:0 pobijedio Verder, dok je podijelom bodova završen obračun između Kelna i Hanovera.

Šalke je bio bolji od Hofenhajma - 2:1.