Šok vijeka (VIDEO)

feb 20, 2018 - 9:50:38 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Englezi u čudu nakon eliminacije Mančester sitija u osmini finala FA kupa
Aguero u klinču sa domaćim navijačima Aguero u klinču sa domaćim navijačima

Mančester siti je sanjao četvorostruku krunu, ali je morao da se oprosti od nje kada se najmanje očekivalo - u osmini finala FA kupa, nakon nestvarnog poraza od trećeligaša Vigana (1:0).

Gol odluke na "DW stadionu" je dao slavni Vil Grig u 79. minutu, a poraz najboljeg engleskog tima je izazvao brojne reakcije.

U Sitiju su ljuti što je Fabijan Delf u prvom poluvremenu dobio direktan crveni karton, a nakon meča je došlo do bliskog kontakta Serhija Aguera i domaćih navijača.

"Čestitke Viganu na prolasku. Uradili smo apsolutno sve, ali smo napravili jednu grešku, a ovakvi mečevi su kao finale. OK, prihvatamo poraz i čestitamo pobjedniku", rekao je Pep Gvardiola.

Engleski mediji se osvrću na svađu Aguera i navijača domaćih, kao i na reakciju fanova Sitija, koji su lomili reklame na stadionu, te na frku u tunelu.

"Šok vijeka", naslov je "Dejli telegrafa", "San" piše "Haos", a "Miror" se poigrao sa prezimenom argentinskog napadača i napisao "Agguero" i u žuto ofarbao Agg, kao skraćenicu od agresivan.