Espanjol proigrao bez Floresa, Las Palmas novi drugoligaš, remi u Madridu

apr 22, 2018 - 22:50:01 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
U prvoj utakmici nedjeljnog programa 34. kola Primere, Espanjol kao gost savladao Đironu

Espanjol je u prvoj utakmici nedjeljnog programa 34. kola Primere ostavrio pobjedu na gostovanju Đironi rezultatom 2:0.

To je, inače, bila prva utakmica Espanjola poslije smjene trenera Kikea Sančesa Floresa, kojeg je naslijedio David Galjeho, a odmah je stigao i trijumf.

Do prve pobjede poslije tri vezana poraza, odnosno niza od pet mečeva bez trijumfa, Espanjol je došao sa dva gola Đerarda Morena - u 43. i 55. minutu.

Malaga je, takođe, prekinula seriju od tri vezana neuspjeha, pošto je na svom terenu savladala Real Sosijedad rezultatom 2:0.

Adrijan je u 11. doveo svoj tim u vođstvo, a Jusef En Nesiri u 35. minutu riješio pitanje pobjednika.

Međutim, Malaga se kasno probudila, s obzirom da je na posljednjoj poziciji tabele Primere.

Alaves je deklasirao Las Palmas u gostima sa 4:0 i poslao ga u Segundu.

Las Palmas četiri kola prije kraja ima 13 bodova manje od zone opstanka, pa se pridružio Malagi koja je i matematički ispala prošle sedmice.

U posljednjem meču današnjeg programa Atletiko i Betis su u Madridu odigrali bez golova, a Stefan Savić je bio na terenu 90 minuta.