Kolarov golčinom razbio bunker Kostarike

jun 17, 2018 - 15:55:16 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Reprezentacija Srbije u prvoj utakmici Grupe E Svjetskog pobijedila selekciju Kostarike

Reprezentacija Srbije pobijedila je selekciju Kostarike rezultatom 1:0, u prvoj utakmici Grupe E Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Gol odluke postigao je Aleksandar Kolarov u 56. minutu.

Kolarov je fenomenalno izveo slobodan udarac sa 30-ak metara, te golčinom savladao golmana Kejlora Navasa.

Inače, duel Srbije i Kostarike počeo je otvoreno sa obje strane, a najbolju šansu u tom periodu utakmice propustio je Đankarlo Gonsales, koji je u 12. minutu loše šutirao glavom poslije centaršuta Davida Guzmana.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je padao ritam meča, Srbija je imala blagu terensku nadmoćnost, ali su se Kostarikanci uspješno branili.

U drugom poluvremenu viđen je bolji fudbal, pogotovo od strane Srbije.

Aleksandar Mitrović je u 50. minutu propustio stopostotnu šansu, tačnije Navas mu je odbranio šut u situaciji jedan na jedan, Filip Kostić je 76. slabo reagovao poslije progravanja Dušana Tadića, da bi u 87. Mitrović još jednom prokockao priliku za gol.

Međutim, pogodak Kolarova, ispostavilo se, bio je dovoljan da Srbija ostvari trijumf.

U drugoj utakmici Grupe E, večeras od 20 časova, sastaće se Brazil i Švajcarska.

Kada je u pitanju drugo kolo, koje je na programu 22. juna, Srbija će igrati protiv Švajcarske, a Kostarika sa Brazilom.

Srbija – Kostarika 1:0 (0:0)

Stadion: "Kosmos arena" u Samari. Sudija: Malang Dediu (Senegal). Strijelac: Kolarov u 56. minutu.

Srbija: Stojković, Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov, Milivojević, Matić, Tadić (od 82. Rukavina), Milinković-Savić, Ljajić (od 70. Kostić), Mitrović (od 90. Prijović).

Kostarika: Navas, Gonsales, Duarte, Akosta, Gamboa, Kalvo, Gusman (od 73. Kolindres), Borhes, Ruis, Venegas (od 60. Bolanjos), Urenja (od 68. Kembel).