Kejn spriječio nepravdu, Engleska u 91. minutu srušila Tunis (VIDEO)

jun 18, 2018 - 22:02:59 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Napadač Totenhema dao oba gola za Gordi Albion

Engleska je oduševila igrom, stvorila mnogo šansi, ali je na kraju jedva stigla do pobjede nad Tunisom (2:1).

Veliku nepravdu je spriječio Hari Kejn, koji je u 91. minutu postavio konačni rezultat.

Englezi su već u uvodnim minutima stvorili nekoliko zicera, golman Muez Hasen je već u 2. nestvarno odbranio šut Džesija Lingarda, da bi u 11. Kejn pogodio nakon šuta glavom Džona Stonsa i nove bravurozne intervencije Hasena.

Golman Šaterua je u tom letu i povrijedio rame, zbog čega je vjerovatno završio Mundijal, ali nije mogao ništa kada je napadaču Totenhema lopta pala na zicer.

Afrikanci su do nezasluženog izjednačenja stigli u 35. minutu, nakon nevjerovatno glupog penala Kajla Vokera i rutinske realizacije Feržanija Sasija.

Gordi Albion je napadao do kraja meča i zasluženu pobjedu upisao nakon što je Hari Megvajer skrenuo loptu poslije kornera, a Kejn opet bio sam kao duh.