Japanska upornost se isplatila: "Samuraji" bolji od Kolumbije

jun 19, 2018 - 15:52:01 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Kolumbija od 3. minuta imala igrača manje

Grupa H će ponuditi mnogo neizvjesnosti, jasno je to već nakon prve utakmice Kolumbije i Japana.

Na kraju su se radovali "samuraji" (2:1) koji su gotovo cijeli meč, još od 3. minuta, imali vođstvo i igrača više.

Kagava je na startu iskoristio penal koji je skrivio Sančes (igro je rukom i dobio crveni karton), ali su se Kolumbijci trgli i poravnali do poluvremena.

U finišu je Kintero izjednačio iz slobodnog udarca, ali "kafeterosi" nisu imali snage da izdrže s igračem manje u polju.

Zaslužen trijumf Japancima donio je Osako u 73. minutu.

U istoj grupi se od 17 časova sastaju Poljska i Senegal.

KOLUMBIJA - JAPAN 1:2

Saransk - Stadion "Mordovija arena". Sudija: Damir Skomina (Slovenija). Strijelci: Kintero u 39. za Kolumbiju, Kagava (penal) u 8. i Osako u 73. za Japan. Žuti kartoni: Barios, Hames (Kolumbija), Kavašima (Japan). Crveni karton: Sančes (Kolumbija).

Kolumbija: Ospina, Arijas, D. Sančes, Muriljo, Mohika, K. Sančes, Lerma, Kvadrado (31. Barios), Kintero (59. Hames), Iskjerdo (70. Baka), Falkao.

Japan: Kavašima, Sakai, Jošida, Šođi, Nagatomo, Hasebe, Šibasaki (80. Jamaguči), Haraguči, Kagava (70. Honda), Inui, Osako (85. Okazaki).