Kutinjo u 91. minutu slomio otpor Kostarike, Nejmar u 97. ovjerio trijumf Brazila (VIDEO)

jun 22, 2018 - 15:55:12 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Reprezentacije Brazila u utakmici drugog kola Grupe E savladala selekciju Kostarike

Reprezentacije Brazila je u utakmici drugog kola Grupe E savladala selekciju Kostarike rezultatom 2:0.

Brazil je do pobjede stigao tek u sudijskoj nadoknadi vremena - prvo je Felipe Kutinjo u 91. minutu probio bedem Kostarike, da bi Nejmar u 97. (utakmica je produžena šest minuta) ovjerio trijumf "karioka".

Istina, Brazil je danas pokazao mnogo više od Kostarike, ali Nejmar, Kutinjo, Gabrijel Žezus, Marselo... nisu uspjeli ranije da pronađu put do mreže Kejlora Navasa.

Uz to, u 78. minutu holandski arbitar Bjorn Kujpers dosudio je i penal za Brazil, poslije kontakta Gonsalesa i Nejmara, ali je poslije pregleda video snimka poništio svoju odluku.

Tako je i prvi put u istoriji Mundijala VAR poništio dosuđeni jedanaesterac.

Brazil nakon dva kola ima četiri boda, dok je Kostarika ostala na nuli (Srbija ima tri, a Švajcarska ima, ali uz utakmicu manje).

U drugom susretu Grupe E, večeras od 20 časova, sastaće se Srbija i Švajcarska.

Brazil – Kostarika 2:0 (0:0)

Stadion: Sankt Peterburg. Sudije: Bjorn Kujpers (Holandija). Strijelci: Kutinjo u 91. i Nejmar u 97. minutu.

Brazil: Alison, Fagner, Silva,  Miranda, Marselo, Paulinjo (od 68. Firmino), Kasemiro, Vilijan (od 46. Daglas Kosta), Kutinjo, Nejmar, Gabrijel Žezus (od 93. Fernandinjo.

Kostarika: Navas, Gamboa (od 75. Kalvo), Gonsales, Akosta, Duarte, Ovijedo, Venegas, Gusman Peres (od 83. Deheda), Borhes, Ruis, Urenja (od 54. Bolanjos).