Sedam plus u Moskvi - Belgija dala pet Tunisu (VIDEO)

jun 23, 2018 - 15:56:27 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Reprezentacija Belgije u utakmici drugog kola Grupe G pobijedila selekciju Tunisa

Reprezentacija Belgije igraće u osmini finala Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Belgija je danas, u utakmici drugog kola Grupe G, pobijedila selekciju Tunisa rezultatom 4:1.

Eden Azar je već u šestom minutu načeo mrežu Tunisa, kada je iskoristio jedanaesterac, da bi Romelu Lukaku deset minuta kasnije povisio na 2:0.

Međutim, Tunis se poslije samo dva minuta vratio u igru, jer je Dilan Bron u 18. smanjio na 2:1.

Ipak, u zaostavnom vremenu prvog dijela susreta Lukaku je još jednom pronašao put do mreže, te vratio Belgiji dva gola prednosti - 3:1.

Pitanje pobjednika, svojim drugim pogotkom, riješio je Azar u 51. minutu, kada je bilo 4:1.

U finišu utakmice viđena su još dva gola - prvo je Miču Bačuaji pogodio na 5:1, a zatim je Vahbi Hazri ublažio poraz Tunisa.

Belgija nakon dva kola u Grupi G ima šest bodova, dok je Tunis ostao na nuli (Engleska ima tri, Panama je bez bodova, ali uz utakmicu manje).

Sjutra od 14 časova sastaće se Engleska i Panama.

Belgija – Tunis 5:2 (3:1)

Stadion: "Otkritje arena" u Moskvi. Gledalaca: 44.190. Sudija: Žair Marufo (SAD). Strijelci: Azar (iz penala) u 6. i 51, Lukaku u 16. i 45+3. i Bačuaji u 90. za Belgiju, a Bron u 18. i Hazri u 90+3. minutu za Tunis.

Belgija: Kurtoa, Aldervirld, Bojata, Fertongen, Munije, Karasko, Vitsel, De Bruin, Mertens (od 86. Tilemans), Azar (od 68. Bačuaji), Lukaku (od 59. Felaini).

Tunis: Ben Mustafa, Bron (od 21. Naguez), S. Ben Jusef (od 42. Ben Aluan), Merija, Melul, Haui, Škiri, Sasi (od 59. Sliti), F. Ben Jusef, Badri, Hazri.