Vatrena noć u Moskvi - Hrvatska je u finalu Mundijala! VIDEO

jul 11, 2018 - 22:37:00 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Mandžukić junak u produžecima

Hrvatska je prvi put u istoriji u finalu Mundijala.

"Vatreni" su u polufinalu u Moskvi savladali Englesku rezultatom 2:1 poslije produžetaka nakon što je u regularnom toku rezultat bio 1:1.

Engleska je povela pogotkom Tripijea, kasnije je poravnao Perišić, a gol vrijedan finala dao je Mandžukić u 109. minutu.

Hrvati će u finalu, u nedjelju od 17 časova, igrati protiv Francuske.

"Mislim da smo u finalu zasluženo. Čestitam momcima i moram da kažem - da nisu normalni! Svaka im čast kako su izdržali, kako su se borili... Nismo rekli posljednju riječ. Hodamo polako, samo idemo naprijed. Ostali smo u Moskvi, vjerujem da ćemo biti svjetski prvaci", rekao je selektor Zlatko Dalić.

HRVATSKA - ENGLESKA 2:1

Moskva - Stadion "Lužnjiki". Gledalaca: 78.011. Sudija: Džunejt Čakir (Turska). Strijelci: Perišić u 68. i Mandžukić u 109. za Hrvatsku, Tripije u 5. minutu za Englesku. Žuti kartoni: Mandžukić, Rebić (Hrvatska), Voker (Engleska).

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić (95. Pivarić), Brozović, Rakitić, Modrić (119. Badelj), Perišić, Rebić (101. Kramarić), Mandžukić (115. Ćorluka).

Engleska: Pikford, Voker (112. Vardi), Stouns, Megvajer, Tripije, Lingard, Henderson (97. Dajer), Ali, Jang (91. Rouz), Sterling (74. Rašford), Kejn.