Partizan slavio na debiju Mirkovića, Janković asistirao

avg 09, 2018 - 22:36:28 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Partizan pobijedio Nordsjeland u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope

Partizan je na gostovanju Nordsjelandu ostvario trijumf od 2:1, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Tako je novi trener Partizana Zoran Mirković, inače doskorašnji pomoćnik selektora Crne Gore Ljubiše Tumbakovića, pobjedom debitivao na klupi "crno-bijelih".

Partizan je u Danskoj poveo već u 11. minutu, kada je Rikardo Gomeš, poslije kornera Danila Pantića, zatresao mrežu glavom.

Na drugi pogodak čekalo se do 64. minuta - crnogorski reprezentativac Marko Janković majstorski je proigrao Gorana Zakarića, koji se dobro snašao u šesnaestercu domaćina i povisio na 2:0.

Ipak, da ne bude sve po volji Partizana potrudio se Matijas Rasmusen, kada je u 70. minutu iskoristio zbunjenost u odbrani "crno-bijelih", te smanjio na 2:1.

To je, međutim, bio i konačan rezultat, pa Partizan sa prednošću očekuje revanš idućeg četvrtka u Beogradu.

Zrinjski je u prvom meču treće runde kvalifikacija za Ligu Evrope poražen na gostovanju Ludogorecu rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao Kozmin Moti u 16. minutu.

Subotički Spartak nije ponovio uspjeh kao protiv Sparte, s obzirom da je kao domaćin poražen od Brondbija 2:0.

Dominik Kajzer je u 29. minutu doveo goste u vođstvo, a Hani Mukhtar u 47. postavio konačnan rezultat.

Splitski Hajduk je, takođe pred domaćom publikom, odigrao 0:0 protiv ekipe FCSB.

Rijeka je, pak, odigrala neriješeno 1:1 na gostovanju Sarpsborgu.

Kristofer Sakarijasen je u 72. minutu doveo u prednost Sarpsborg, a remi Rijeci obezbijedio je Aleksandar Gorgon u 83. minutu.