Šampion brojao do šest, Junajted stao

avg 19, 2018 - 19:03:05 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Mančester siti pred domaćim navijačima pobijedio Hadersfild, Votford kao gost savladao Barnli

Aktuelni šampion Premijer lige, ekipa Mančester sitija, pobijedila je u okviru drugog kola Premijer lige sastav Hadersfilda rezultatom 6:1.

Junak meča bio je Serhio Aguero, koji je u 25, 35. i 75. minutu tresao mrežu gostujućeg tima.

U strijelce su se upisali i Gabrijel Žezus u 31, odnosno David Silva u 48. minutu, dok je Terens Kongolo u 84. postigao autogol.

S druge strane, utješni gol za Hadersfild djelo je Jona Stankovića iz 43. minuta.

Mančester junajted je udario u zid u Brajtonu - izgubio je rezultatom 3:2 i poništio pobjedu protiv Lestera na premijeri.

Četiri gola su viđena u prvom poluvremenu, od čega tri u mreži gostiju.

Marej i Dafi su u razmaku od 140 sekundi donijeli 2:0 domaćinu, Lukaku je smanjio, ali je odbrana "đavola" u ovom meču bila očajna. Tako je Gros iz penala u 44. donio novu prednost od plus dva Brajtonu.

Sve što je uradio Junajted bilo je da preko Pola Pogbe iz penala smanji rezultat.

Votford je kao gost savladao Barnli sa 3:1.

Andrej Grej je već poslije tri minuta igre načeo mrežu Barnlija, ali je u šestom uslijedilo izjednačenje u režiji Džejmsa Tarkovskog.

S tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme, da bi nastavak susreta pripao gostima.

Prvo je Troj Dini u 48. minutu ponovo doveo Votford u vođstvo, a u 51. Vil Hjuz je i riješio pitanje pobjednika.