Napoli osvojio Torino, kiksevi Milana i Rome, Juve ne posustaje

sep 23, 2018 - 22:24:24 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
U utakmicama petog kola Serije A, Napoli ostvario pobjedu u Torinu, Roma doživjela poraz u Bolonji

Napoli je u prvoj utakmici nedjeljnog programa petog kola Serije A ostvario pobjedu na gostovanju Torinu rezultatom 3:1.

Naime, Napoli je poveo poslije četiri minuta igre, kada je Lorenco Insinje pronašao put do mreže.

Već u 20. minutu gosti su duplirali prednost, a strijelac je bio Simone Verdi.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 51. minutu, Andrea Beloti je iskoristio jedanaesterac, te smanjio zaostatak Torina.

Međutim, Insinje je u 59. minutu postigao drugi gol na meču, te ujedno ovjerio trijumf Napolija.

Roma je ponovo posrnula, ovoga puta u Bolonji.

"Vučica" je, naime, poražena rezultatom 2:0.

Bolonja je do prvog trijumfa u šampionatu došla pogocima Federika Matiela u 36, odnosno Federika Santandera u 59. minutu.

Lacio je pred domaćom publikom nadigrao Đenovu sa 4:1.

Felipe Kaisedo je u sedmom minutu načeo goste, a u 23. Ćiro Imobile povisio je vođstvo Lacija na 2:0.

Đenova je u prvom minutu drugog dijela igre smanjila rezultat preko Šištofa Pjonteka, ali je u nastavku Lacio pokazao da je jači.

Prvo je Sergej Milinković-Savić u 53. minutu vratio dva gola viška Rimljanima, a Imobile u 89. dotukao rivala za konačnih 4:1.

Stao je i Milan i upisao drugi remi zaredom. Bod sa "San Sira" odnijela je Atalanta, iako je dva puta gubila. Gosti iz Bergama su do remija stigli pogotkom Emilijana Rigonija u 92. minutu.

Udineze je, poput Napolija, zabilježio pobjedu u gostima - savladao je Kjevo sa 2:0.

Kolo je zatvorio Juventus, koji se mučio protiv Frozinonea, ali i ispunio cilj.

Aktuelni šampion je do petog trijumfa stigao u finišu - pogađali su Ronaldo u 81. i Bernardeski u 94. minutu.