Remi po mjeri Crne Gore: Srbija dominirala, promašila penal i na kraju uzela samo bod u Rumuniji

okt 14, 2018 - 16:55:07 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Reprezentacije Rumunije i Srbije odigrale neriješeno u Bukureštu, u utakmici četvrtog kola Grupe 4 C Lige nacija

Reprezentacije Rumunije i Srbije odigrale su neriješeno 0:0 u Bukureštu, u utakmici četvrtog kola Grupe 4 C Lige nacija.

Današnji remi ide na ruku selekciji Crne Gore, koja večeras (20.45 časova) gostuje reprezentaciji Litvanije.

Srbija je u većem dijelu utakmice dominirala, stvarala šanse pred golom Rumunije, ali nije uspjela pronaći put do mreže domaćina.

Najbliži pogotku izabranici Mladena Krstajića bili su u 45. minutu, kada je Dušan Tadić propustio priliku da penal pretvori u vođstvo - poslao je loptu van okvira gola.

Prethodno je Gabrijel Tamaš neoprezno startovao nad Mijatom Gaćinovićem, te dobio direktan crveni karton.

Međutim, uprkos igraču više s kojim su "orlovi" odigrali cijelo drugo poluvrijeme, rezultat se nije promijenio sa početnih 0:0.

Srbija sada ima osam bodova, Rumunija šest, dok je Crna Gora osvojila četiri, ali ima i utakmicu manje, baš kao i Litvanija kojoj gostuje večeras, a koja je bez bodova.