Fenerbahče za tri minuta riješio Anderleht, Astana u finišu srušila Jablonec

nov 08, 2018 - 18:43:14 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Fenerbahče i Astana u utakmicama četvrtog kola Lige Evrope ostvarili pobjede pred domaćim navijačima

Fudbaleri Fenerbahčea i Astane ostvarili su pobjede pred domaćim navijačima u utakmicama četvrtog kola Lige Evrope.

Fenerbahče je u Grupi D savladao Anderleht 2:0, dok je Astana sa 2:1 slavila protiv Jabloneca.

Turski tim je za tri minuta, u periodu od 71. do 74, riješio pitanje pobjednika u duelu sa belgijskim predstavnikom.

Prvo je Metju Valbuena u 71. načeo goste, a tri minuta kasnije Mikael Frej je, ispostavilo se, postavio konačnih 2:0.

Fenerbahče nakon četiri utakmice ima sedam bodova u Grupi D, a Anderleht samo bod. Od 21 čas sastaju se Dinamo Zagreb (devet bodova) i Spartak Trnava (tri boda).

Astana je u Grupi K tek u finišu slomila otpor tima čije boje brani crnogorski reprezentativac Vladimir Jovović, koji je igrao do 89. minuta.

Naime, kazahstanski tim je poveo golom Pedra Enrikea u 18. minutu, ali je u 41. Baktijor Zajnadinov postigao autogol za izjednačenje sastava iz Češke.

Međutim, Astana je do tri boda došla pogotkom Evgenija Postnikova u 88. minutu.

Astana sada ima osam bodova iz četiri utakmice u Grupi K, a Jablonec dva. Od 18.55 časova sastaju se Dinamo Kijev (pet bodova) i Ren (tri boda).