Atletiko slavi Grizmana, Real jedva protiv Raja

dec 15, 2018 - 22:43:56 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
U utakmicama 16. kola Primere, Atletiko Madrid ostvario pobjedu na gostovanju Valjadolidu, Hetafe pred domaćim navijačima pobijedio Real Sosijedad

Atletiko Madrida je na gostovanju Valjadolidu ostvario pobjedu rezultatom 3:2, u utakmici 16. kola Primere.

Madriđani su na "Zorilji" poveli 2:0 pogocima Nikole Kalinića u 26, odnosno Antoana Grizmana u 45. minutu iz penala.

Međutim, Valjadolid je u sredine drugog perioda uspio da izjednači, nakon što je Fernando Kalero u 57. smanjio, a Saul u 63. minutu postigao autugol.

Ipak, Grizman je u 80. minutu postigao svoj drugi pogodak na meču, a istostavilo se i donio tri boda Atletiku, i to na asistenciju našeg Stefana Savića.

Pobijedio je i Real - slavio je pogotkom Karima Benzeme protiv Raja (1:0), koji se kasnije i povrijedio.

Hetafe je prvoj utakmici subotnjeg programa pobijedio Real Sosijedad pred domaćim navijačima rezultatom 1:0.

Gol odluke, već u trećem minutu, postigao je Horhe Molina.

U posljednjem meču subotnjeg programa Eibar i Valensija su podijelili bodove - 1:1.