Levante šokirao Barselonu, Sevilja jednom nogom u četvrtfinalu Kupa

jan 10, 2019 - 23:20:12 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
U prvim utakmicama osmine finala Kupa kralja, Levante pred domaćim navijačima pobijedio Barselonu, Sevilja kao gost savladala Atletik Bilbao

Levante je u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja pobijedio Barselonu pred domaćim navijačima rezultatom 2:1.

Naime, Levante je odlično otvorio susret, pa je u četvrtom minutu poveo golom Erika Kabaka.

Već u 18. minutu bilo je 2:0, nakon što je Borha Majoral postigao drugi gol za domaćine.

Međutim, Barselona je u 84. minutu uspjela sa smanji rezultat, i to iz penala koji je realizovao Felipe Kutinjo.

Sevilja je kao gost savladala Atletik Bilbao 3:1, te tako jednom nogom zakoračila u četvrtfinale Kupa.

Naime, Sevilja je povela golom Nolita u šestom minutu, što je bio i rezultat poluvremena.

Bilbao je izjednačio rezultat pogotkom Mikela San Hosea u 49. minutu, da bi u 53. Andre Silva vratio vođstvo gostima.

Konačnih 3:1 postavio je Visam Ben Jeder u 77. minutu.

Betis i Real Sosijedad odigrali su 0:0 u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja.