Preokret Atalante, pobjede Juvea i Milana

feb 10, 2019 - 22:23:09 Autor: Kategorija: Međunarodni fudbal
Bolonja i Đenova odigrali neriješeno

Atalanta je 23. kolu Serije A ostvarila pobjedu pred domaćim navijačima, gdje je savladala Spal sa 2:1.

Gosti su poveli pogotkom Andree Petanja u osmom minutu, te na poluvrijeme otišli sa prednošću.

Međutim, Atalanta je u nastavku stigla do preokreta, pogocima Josipa Iličića u 57. i Duvana Zapate u 79. minutu.

Juventus nije pogriješio protiv Sasuola, pa je sada na plus 11 u odnosu na drugoplasirali Napoli.

Aktuelni šampion je slavio 3:0 na gostovanju, a Sasuolo je otvorio Kedira u 23. minutu.

Ni nastavak nije ponudio uzbuđenja, pa je "stara dama" pogocima Ronalda u 70. i Džana u 86. osigurala siguran trijumf.

Milan je pobijedio i čuva četvrto mjesto - bio je bolji od Kaljarija 3:0.

Gosti su načeti autogolom Ćepitelija, a kasnije su pogađali novajlije Paketa i Pjontek.

Do tri boda kod kuće došao je i Torino, koji je minimalnim rezultatom 1:0 pobijedio Udineze. Gol odluke postigao je Ola Ejna u 31. minutu.

Sampdorija je, s druge strane, iznenađujuće poražena na svom terenu - Frozinone je pogotkom Danijela Ćofanija u 25. minutu slavio sa 1:0.

Poslije prošlonedjeljne pobjede na gostovanju Interu (0:1), u debitantskoj utakmici na klupi Bolonje, tim Siniše Mihajlović danas nije uspio zabilježiti trijumf.

Naime, Bolonja je pred domaćim navijačima odigrala 1:1 protiv Đenove.

Bolonja je povela golom Matije Destra u 17. minutu, ali je u 33. Lukas Lerager izjednačio rezultat, a ispostavilo se i postavio konačnih 1:1.