Budućnost Voli uspješno startovala u Evrokupu, pobijeđena Ređo Emilija

okt 11, 2017 - 20:23:53 Autor: Kategorija: Košarka
Podgoričani u posljednjoj dionici slomili otpor Italijana

Pobjedom su košarkaši Budućnost Volija počeli ovosezonski nastup u Evrokupu.

Na premijeri su pred svojim navijačima savladali Ređo Emiliju.

Fenomenalno je domaći tim otvorio meč, poveo je 10:0, pa je trener gostiju Masimilijano Meneti morao da zatraži minut odmora.

To nije donijelo rezultat, "plavi" su nastavili sa sjajnom igrom, pa su poslije poena Zorana Nikolića stigli do plus 11 (21:10).

Italijani su se tek tada probudili, zaigrali su bolje i počeli da tope minus i trojkom Gereta Nivelsa uz dodatno bacanje uspjeli da izjednače (29:29).

U finišu prvog poluvremena, Ređo Emilija je serijom 8:1 stigla do minimalne prednosti (41:39).

Na početku drugog poluvremena, razigrao se Amadeo Dela Vale, vezao je šest poena, pa su gosti stigli do maksimalnih 50:43.

Budućnost Voli je jurila zaostatak i u 33. minutu je stigala do izjednačenja (63:63).

Džalen Rejnolds je vratio svom timu prednost i onda pada odluka o pobjedniku.

Domaći sastav je serijom 15:3 otišao na plus 10 (78:68) za miran finiš i prvi trijumf u Evropi.

Kajl Gibson je predvodio Podgoričane sa 16 poena, Nikola Ivanović je dao 15 (trojke 5-3), a Nemanja Gordić 12.

Budućnost Voli - Ređo Emilija 82:74 (23:17, 16:24, 18:20, 25:13)

Podgorica - Dvorana: „Morača“. Gledalaca: 1.500. Sudije: Kortes (Španija), Romano (Izrael), Sukis (Letonija).

Budućnost Voli: Ivanović 15 (4-2), Šehović 6 (4-1), Barović 8 (4-2), Starovlah 4 (2-1), Gordić 12 (4-4), Bojić, Ilić 4 (2-2), Z. Nikolić 4 (2-2), Gibson 16 (2-2), Popović, Lendri 7 (4-4), D. Nikolić 6.

Ređo Emilija: Musini 8, Rajt 7 (2-2), Bonaćini, Kandi 1 (2-1), Dela Vale 18 (4-3), Rejnolds 6, Markoišvili 5 (2-2), Ćervi 5 (2-1), Nivels 8 (3-3), Sane 8 (4-2), De Viko 8 (2-2).