Bajern se poigravao sa Lietkabelisom, Ređo Emilija bolja od Galatasaraja

okt 18, 2017 - 22:58:10 Autor: Kategorija: Košarka
Bavarci, kao i Budućnost Voli, imaju dva trijumfa

Bajern je poslije ubjedljive pobjede u Istanbulu, još jednom demostrirao silu i pokazao da je najkvalitetniji rival u grupi B u kojoj igra i Budućnost Voli.

Bavarci su pregazili Lietkabelis 93:57 (17:13, 32:9, 21:9, 23:26).

Litvanci su u prvoj dionici uspijevali da održavaju rezultatski priključak, a onda je sastav Aleksandra Đorđevića dodao gas i do odmora riješio sve dileme (49:22).

Nastavio je domaćin da “melje” rivala i u nastavku, pa je na kraju treće dionice bilo plus 39 (70:31).

I u posljednjoj dionici u nekoliko navrata Bajern je imao istu prednost.

Nihad Đedović je za Njemce dao 15 poena, a dvicifreni su bili Danilo Bartel (12), Brejdon Hobs (11), Aleks King (10) i Vladimir Lučić (10).

Kod gostiju jedini raspoložen za igru bio je letonski reprezentativac Žanis Peiners (14).

Ređo Emilija je serijom 11:0 od minus pet (61:66) stigla do plus šest (72:66, 39. minut) protiv Galatasaraja i na kraju je slavila 74:71 (18:18, 13:18, 21:17, 22:18).

Amedeo Dela Vale je ubacio 27 poena (šest trojki), Džalen Rejnolds 23, a Džulijan Rajt 13.

Skoti Hopson (18) i Emir Preldžić (13) su bili najbolji kod Galatasaraja.