Poraz Srbije, Gordić junak Bosne i Hercegovine

feb 23, 2018 - 22:32:19 Autor: Kategorija: Košarka
Novi neuspjeh Hrvatske, Rumunija trijumfovala u Zadru

Srbija nije uspjela da dođe do treće pobjede u kvalifikacijama, pošto je poražena od Njemačke u Frankfurtu 79:74 (20:26, 20:15, 17:18, 22:15).

„Orlovi“ su vodili u većem dijelu meča, a presudila je serija „pancera“ 10:0 sredinom posljendjedionice za 67:62.

Stečenu prednost ekipa Henrika Redla je sačuvala do kraja.

Gosti su imali priliku da finiš učine uzbudljivim, ali su kod minus četiri (75:71), promašili tri od četiri bacanja.

Prvo je Miroslav Raduljica bio polovičan, a onda je Dejan Todorović oba puta promašio.

Njemce su do trećeg slavlja predvodili Robin Bencing (16), Ajzeja Haterštajn (14) i Jošiko Zaibu (10).

Raduljica (20) i Ivan Paunić (11) su bili najbolji kod Srbije.

Bosna i Hercegovina je u uzbudljivom meču pobijedila Belgiju u „Skenderiji“ 72:70 (17:17, 17:11, 11:23, 27:19).

Junak pobjede je bio Nemanja Gordić, koji je četiri sekunde prije kraja pogodio dva slobodna bacanja.

Gosti su nepuna tri minuta prije kraja imali plus sedam 66:59, ali su izabranici Duška Vujoševića uspjeli da naprave proekret i dođu do trijumfa.

Gordić je na kraju upisao 21 poena, a pratili su ga Miralem Halilović (17, osam skokova), Džanan Musa (11) i Andrija Stipanović (11).

Hans Vanvijn (16) i Kventin Seron (16) si bili najbolji u redovima Belgije.

Hrvatske je sve dalje od drugog kruga, pošto je izgubila u Zadru od Rumunije 58:56 (16:16, 5:12, 16:10, 21:18), što joj je treći neuspjeh.

„Vatreni“ su na startu drugog poluvremena imali plus 12 (34:22), alisu dozvolili gostima da se serijom 11:0 vrate u meč i na kraju upišu dva boda.

Emanuel Kate je umalo postao tragičar, pošto je pet sekundi prije kraja bio polivičan sa linije penala (58:56).

Domaćin je imao posljednji napad, ali je Filip Krušlin promašio trojku. Ekipa Ivice Skelina je iza linije 6,75 metara šutirala 27-2, odnosno sedam odsto.

Nandor Kuti je za Rumune dao 16, a Kate 13 poena uz 14 skokova. Hrvatsku je predvodio Hrvoje Perić (19, 12 skokova).