Prvjenac Lovćena, savladan Ohrid

okt 18, 2017 - 20:05:07 Autor: Kategorija: Aba liga
Cetinjani trojkama uništili Makedonce, blistao Draško Albijanić

Lovćen je stigao do prvog slavlja u ABA 2 ligi.

Poslije prošlonedeljnog poraza od Krke u Novom Mestu, Cetinjani u duelu sa Ohridom nisu dozvolili iznenađenje.

Bili su favoriti pred početak meča i to su opravdali na terenu.

Do 7. minuta gosti su parirali, u tim trenucima stigli su do izjednačenja (10:10).

Serijom 8:0 Lovćen se odlijepio, ali su sredinom druge dionice gosti uhvatili poriključak (31:29).

Sastav Dragana Radovića je nakon toga dodao gas, napravio seriju 16:8 i na odmor otišao sa plus 10 (47:37).

Ako je i dilo dilema oko konačnog ishoda, riješene su u prvih pet minuta drugog poluvremena.

Lovćen je napravio novu seriju, ovog puta 11:1 i došao do plus 20 (58:38).

Na kraju je Ohrid sa terena ispraćen sa minusom od 22 poena.

Domaći sastav je bio šuterski raspoložen, ubacio je 18 trojki iz 27 pokušaja.

Centralna figura meča bio je iskusni centar Draško Albijanić, koji je promašio samo jedan šut na meču.

Dao je 26 poena (dvojke 6-5, trojke 4-4, bacanja 4-4) uz sedam skokova i tri asistencije za indeks korisnosti 38.

Miloš Latković je dao 15 (trojke 4-4), a Ivan Jelenić 11.

Lovćen - Ohrid 94:72 (21:17, 23:20, 24:17, 23:18)

Podgorica - Dvorana: „Verde“. Gledalaca: 100. Sudije: Mrdak, Čukalović, Pecelj (Srbija).

Lovćen: Latković 15 (1-1), Slavković 3, Radunović 8 (4-2), Vrbica 3 (2-1), Baćović 3 (2-0), Lopičić 5 (4-3), Jelenić 11 (4-3), Albijanić 26 (4-4), Knežević 9, Korać 8, Borilović 3, Vujović.

Ohrid: Beri 16, Tomas 11 (2-1), Doneski 1 (1-1), Conkov 15 (8-8), Cogo, Lefkovski, Ros 23 (6-6), Janeski 3, Nikoloski, Mihajlovski, Bojovski, Gligorijević 3.