Senzacionalan povratak Teoda poslije -21 i pobjeda na Cetinju

dec 13, 2017 - 20:11:39 Autor: Kategorija: Aba liga
Lovćen na poluvremenu vodio 50:31, a u 21. minutu i 54:33

Još jedan dramatičan meč, kao i onaj u nedelju u okviru Erste lige, odigrali su Lovćen i Teodo, sada sa srećnim krajem za Tivćane.

Cetinjani su sjajno počeli, odigrali bez greške prvu četvrtinu (30:13), potom i dobar dio druge i na odmoru su otišli sa zalihom od 19 poena (50:31), a na startu drugog dijela bilo je plus 21 (54:33).

Činilo se tada da je sve riješeno, da je samo pitanje sa koliko razlike će Teodo biti ispraćen sa Cetinja, a to su vjerovatno pomislili i igrači Lovćena.

Sa druge strane, ostaće tajna šta je svojim izabranicima rekao Zoran Glomazić, ali u nastavku je to bio neki novi Teodo.

Gosti su iz minuta u minut smanjivali minut i do kraja treće dionice stigli su na minus tri (57:54).

Trojkom Ivana Jelenića u 31. minutu Lovćen je otišao na 60:54, ali su uzvratili Tivćani serijom 7:0 i poveli su (61:60) prvi put poslije početnih 2:0, a igrao se 34. minut.

Od tog momenta, pa do kraja igralo se koš za koš.

Trijumf Teodo najavio je Milovan  Savić minut prije kraja za 75:72, a smanjio je Mašan Vrbica (75:74).

Pobjedu Teodo osigurao je Miloš Popović sa linije penala sedam sekundi prije kraja (77:74).

Domaćin je imao posljednji napad i šansu za slavlje, ali nije uspio da ga realizuje. Tako je Teodu pripao prvi crnogorski okršaj u ABA 2 ligi.

Popović i Savić su za Teodo dali po 18 poena. Pratili su ih Aleksandar Radulović (16) i Mihailo Sekulović (11).

Aleksa Popović je predvodio Lovćen sa 21 poenom, od čega 14 u prvom poluvremenu. Dvocifren je bio i Vrbica (13).

Lovćen - Teodo 76:77 (30:13, 20:18, 7:22, 19:24)

Cetinje - Dvorana: SRC „Lovćen“. Gledalaca: 500. Sudije: Raičević (Crna Gora), Marić (BiH), Lakićević (Crna Gora).

Lovćen: Latković 2, Popović 21 (1-1), Slavković, Radunović 7, Vrbica 13, Baćović 4, Lopičić 5, Jelenić 6, Albijanić 3 (2-1), Knežević 3, Korać 9 (1-1), Borilović 3.

Teodo: Vušović 2, Popović 18 (9-6), Rondović 3, Radonjić, Grković, Radulović 16 (7-4), Vučurović 5 (2-0), Savić 18 (4-3), Sekulović 11 (6-5), Bakić 2 (1-0), Kaluđerović, Abramovič 2.