Očajna igra šampiona, Partizan nadigrao Budućnost Voli

feb 10, 2019 - 20:58:48 Autor: Kategorija: Aba liga
Podgoričani sada pali na četvrto mjesto na tabeli. Za tri poena šutirali su katastrofalnih 13% (24-3)

Očajna igra Budućnost Volija i poraz od Partizana.

„Crno-bijeli“ su vodili svih 40 minuta, Podgoričani nisu uspjeli da dođu do svoje željene igre i pali su na četvrto mjesto.

Odlično je domaćin počeo, poveio je 15:4, što je bio znak za Jasmina Repešu da uzme minut odmora.

Nakon toga šampion se malo trgnuo, vezao je nekoliko uspješnih napada, pa je do odlaska na odmor uhvatio priključak (32:31).

I početak drugog poluvremena je pripao Partizanu, sredinom treće dionice je otišao na plus devet (43:34), a u 28. minutu je bilo maksimalnih plus 13 (51:38).

Do kraja su „crno-bijeli“ sačuvali prednost, a Budućnost Voli je uspjela samo da priđe na minus pet (62:57).

Džok Lendejle je sa 23 poena bio najzaslužniji za pobjedu Beograđana.

U redovima gostiju, Edvin Džekson je dao 19 (6-6 za dva, 9-2 za tri).

Partizan - Budućnost Voli 76:67 (17:12, 15:19, 23:15, 21:21)

Beograd - Dvorana: „Aleksandar Nikolić“. Gledalaca: 6.000. Sudije: Javor, Petek, Majkić (Slovenija).

Partizan: N. Janković 12 (6-4), Pejdž 9 (6-3), Trifunović, Si 9 (4-3), Marinković, Gegić 4 (3-2), Veličković, Pecarski, Renfro 10, S. Janković 7, Lendejl 23 (7-5), Gagić 2.

Budućnost Voli: Džekson 19 (1-1), Kol 14 (8-6), Suad Šehović, E. Klark 12 (4-3), Barović 7 (4-1), K. Klark 9 (5-5), Sead Šehović, Gordić 2 (1-0), Bitadze 2, Popović 2, Bel, Nikolić.