Meli donio pobjedu Fenerbahčeu u Moskvi

nov 17, 2017 - 20:58:55 Autor: Kategorija: Evropska kosarka
Italijan pogodio iz odbojke sa zvukom sirene

CSKA Moskva i Fenerbahče odigrali su meč koji je opravdao epitet kola.

Na kraju su slavili gosti poslije produžetka košem Nikolo Melija iz odbojke sa zvukom sirene - 95:93 (27:16, 19:25, 15:22, 22:20, 12:10).

Prethodno je Bred Vonamejker pokušao da pogodi trojku, lopta se odbila od obruča, Meli je bio najspretniji za veliuku radost prvaka Evrope.

Sastav Željka Obradovića odlično je odigrao prvi 15 minuta, kada je stigao do 18 poena prednosti (39:21), ali su „armejci“ uspjeli da do odmora uhvate priključak (41:46).

CSKA je preokrenula rezultat u 24. minutu poneima Nanda De Kola i do kraja se igralo koš za koš.

Petnaestak sekundi prije kraja regularnog dijela, Fenerbahče je imao plus dva (81:79), ali je Meli napravio veliku grešku.

Na šutu za tri poena faulirao je Serhija Rodrigesa. Španac je pogodio, a potom je i dodatno bacanje realizivao (83:82).

Vonajmejker je odveo svoj tim u produžetak, pošto je bio polivičan sa linije penala.

U dodatnih pet minuta, gosti su konstanto vodili, imali su pet poena viška, minut i po prije kraja, ali je De Kolo uspio da sa četiri vezana poena izjednači (93:93).

Krenuo se tim iz Istanbula u posljednji napad, koji se završio uspješno za njih.

Ovo je za Fenerbahče peta pobjeda ove sezone, a „armejci“ su upisali drugi poraz.

Jan Veseli je za pobjednike dao 31 poen (17 u prvom poluvremenu). Vonamejker je upisao 13 uz devet asistencija, a dvocifreni su bili i Meli (11), Kostas Slukas (10, devet asistencija) i Luiđi Datome (10).

Ruse su predvodili Rodriges (20), De Kolo (18) i Kajl Hajns (17).