Pobjede Bajerna i Lietkabelisa

dec 13, 2017 - 23:23:08 Autor: Kategorija: Evropska kosarka
Bavarci do osme pobjede došli protiv Hapoela

Bajern i Lietkabelis su ostvarili pobjede u grupi B Evrokupa u kojoj igra Budućnost Voli.

Bavarci su do osme pobjede u isto toliko mečeva došli u duelu sa Hapoel Jerusalimom 111:85 (30:19, 23:19, 29:30, 29:17).

U 4. minutu je bilo 12:3, a na kraju prve dionice plus 11 (30:19). Do odmora njemački sastav je stigao do plus 15 (53:38) i do kraja je rutinski odradio posao.

Pet igrača kod Bajerna je imalo dvocifren broj poena.

Najefikasniji je bio Danilo Bartel (21), a pratili su ga Džared Kaningem (19), Majk Cirbes (18), Nihad Đedović (12) i Brejdon Hobs (11, šest skokova, pet asistencija).

Tarens Kinzi i Stratos Perperoglu su za prvaka Izraela ubacili po 19 koševa.

1EKTABELA

Lietkabelis je došao do važne pobjede, nakon produžetka, u gostima protiv Ređo Emilije 85:82 (15:18, 22:22, 19:16, 16:16, 13:10), sa kojom je napravio veliki korak ka drugoj fazi.

Litvanci su bili bliži trijumfu i u regularnom toku, ali je kod rezultata 71:72, Adas Juskevičius bio poloivičan sa linije penala šest sekundi prije kraja.

U dodatnih pet minuta Lietkabelis je bio koncentrisaniji, pa se trojkom Žanisa Penitersa i poenima Simasa Jasaitisa odvojio na 85:78 i Ređo Emilija je samo uspjela da ublaži poraz.

Kšištof Lavrinovič je za goste dao 18 koševa, Peiner je ubacio 17, Juskevičius 12, a Zigimantas Skusa 11.

Amadeo Dela Vale za kod Italijana bio najbolji (20).