jan 12, 2018 - 22:31:48 Autor: Kategorija: Evropska kosarka

Ceh za sve dosadašnje loše partija Baskonije platio je Olimpijakos.

Pirejci su odlično odigrali prvu dionicu, poslije koje je imao plus pet, a nakon toga na terenu je postojao samo jedan tim.

Španci su do odmora preokrenuli (36:30) i u nastavku su deklasirali rivala.

Serija 32:7, donijela je Baskoniji vođstvo od 68:37, a igrao se 28. minut.

Do kraja jedina dilema je bila konačan rezultat, a prednost domaćina išla je i do plus 35, koliko je bilo u nekoliko navrata u samom finišu.

Kostas Papanikolau je trojkom postavio konačan rezultat (86:54).

Johanes Vojtman je za Baskoniju dao 19 poena, a Vensan Poire i Rodrigo Bobua su dodali po 13. Jorgos Printezis (13) je bio jedini dvocifreni kod Grka.

Real je pokazao snagu na gostovanju Himkiju. Od starta su Madriđani poveli, nakon prve četvrtine imali su plus devet (26:17), a do odmora su riješili pitanje pobjednika (51:31).

Rudi Fernandes je predvodio Madriđane sa 16 poena, a Valter Tavares (osam skokova) i Fabijen Kozer su ga pratili sa po 11.

1EL1Aleksej Šved je bio najbolji kod Himkija (23).

Žalgiris i Unikaha su odigrali dramatičan meča. Kod rezultata 78:77, Vasilije Micić je imao dva bacanja i priliku da riješi sve dileme.

Bio je, međutim, polovičan i gosti su imali priliku da izbore produžetak. Loptu je uzeo Rej MekKalum, ali ga je blokirao Edgaras Uljanovas za slavlje Litvanaca.

Kevin Pangos (16) i Paulijus Jankunas (14) su bili najbolji kod Žalgirisa, dok je kod Unikahe najefikasniji bio Adam Vačinski (14).

Anadolu Efes se revanširao Crvenoj zvezdi za poraz iz prvog meča.

Utakmica je prelomljena tri i po minuta prije kraja, kada je domaćin poveo 95:83, poslije trojke Zorana Dragića.

Slovenac je bio najbolji akter meča sa 24 poena uz stopostotan šuterski učinak (7-7 bacanja, 4-4 dvojke, 3-3 trojke), a 20 je dao Erik MekKolum (20).

Milko Bjelica (15, šest skokova) je bio najbolji kod „crveno-bijelih“.

Rezultati: Himki - Real Madrid 78:95 (17:26, 14:25, 18:16, 29:28), Anadolu Efes - Crvena zvezda 104:95 (22:21, 28:25, 27:25, 27:24), Žalgiris - Unikaha 79:77 (17:19, 15:21, 20:15, 27:22), Baskonija - Olimpijakos 86:54 (16:21, 20:9, 36:14, 14:10).