Real pregazio Barselonu, Brose trojkama uništio Zvezdu

feb 23, 2018 - 23:04:07 Autor: Kategorija: Evropska kosarka
Pobjede ostvarili Žalgiris i Himki. Aleksej Šved izjednačio niz Alfonsa Forda

Real se revanširao sa kamatom Barseloni za poraz u finalu „Kupa kralja“. Madriđani su, prosto rečeno, demolirali Katalonce pred njihovim navijačima.

Prva dionica, koji su gosti riješili u svoju korist 30:13 odredila je dalji tok meča.

Izabranici Svetislava Pešića u nastavku nisu uspjeli da se oporave od šokantnog starta, a prednost Reala išla je do plus 32 (96:64), koliko je bilo u 37. minutu.

Džejsi Kerol je bio najbolji kod Madriđana sa 18 poena (trojke 5-4), Entoni Rendolf je dodao 16, a Felipe Rejes 13.

Dvocifreni su bili Fakundo Kampaco (11, devet asistencija), Gustavo Ajon (10, osam skokova) i Fabijen Kozer (10).

Saša Vezenkov i Tomas Ertel su za Barselonu dali po 11, a Peteri Koponen i Adam Hanga po 10 poema.

Šok terapija promjene trenera u Brose basketsu dala je rezultat.

Njemački šampion se poigravao sa indisponiranom Crvenom zvezdom, koja je samo u prvoj četvrtini uspjela da parira.

Domaćin je bio posebno raspoložen u šutu za tri poena. Pogodili su 14 puta iz 23 pokušaja (61%).

1ELpetak

Dorel Rajt je blistao sa 21 poenom uz pet trojki iz sedam pokušaja, a imao je i devet skokova. Matijas Lesor je za Beograđane dao 12 koševa.

Žalgiris je upisao važnu pobjedu nad Anadolu Efesom u Istanbulu.

Meč je prelomljen na kraju treće dionice, kada su Litvanci stigli do prednost od 68:56, jer se ispostavilo da je to bilo nedostižno za domaćina.

Aron Vajt je za tim iz Kaunasa dao 15 poena (6-6 dvojke, 3-3 bacanja), dok je na drugoj strani najbolji bio Erik MekKolum (14).

Himki je do odmora riješio dileme oko pobjednika protiv Panatinaikosa (46:31). Aleksej Šved (20) i Entoni Gil (16) su vodili Ruse do slavlja.

Šved je tako izjednačio niz legenadrnog Alfonsa Forda.  Njih dvojica su jedini uspjeli da postignu 16 i više poena u 23 uzastopne utakmice Evrolige.

Kod Atinjana se istakao Kris Singlton (14).

Rezultati: Himki - Panatinaikos 78:61 (24:18, 22:13, 17:15, 15:15), Anadolu Efes - Žalgiris 70:86 (23:21, 13:24, 20:23, 14:18), Brose baskets - Crvena zvezda 86:62 (21:23, 25:13, 23:9, 17:17), Barselona - Real 74:101 (13:30, 22:22, 22:31, 17:18).