Istorijska pobjeda: Mornar slavio u Torinu

okt 10, 2018 - 22:32:43 Autor: Kategorija: Evropska kosarka
Barani upisali prvi trijumf u sezoni

Mornar je ispisao istoriju, ostvario je prvu pobjedu u Evrokupu.

I to kada se najmanje nadalo, poslije tri praza na startu sezone i protiv favorizovanog Torina u gostima.

Ruku na srce, Barani su zasluženo slavili.

Odigrali su perfektnih prvih 20 minuta, što im je donijelo 15 poena viška (55:40).

U nastavku su se Italijani probudili, serijom 20:2 su stigli do preokreta (60:57).

Nisu, međutim, gosti „izgubili glavu“, uspjeli su opet da vrate prednost (64:62), pred ulazak u posljednju dionicu.

Velika borba i rezultska klackalica viđena je u odlučujućoj četvrtini.

Minut i 40 sekundi prije kraja, Tekele Koton je pogodio trojku za prednost Torina 80:77 i onda kreće sjajan finiš Mornara.

Prvo je Uroš Luković dao jedno bacanje (80:78) i potom slijede dva ključna napada u kojima gosti pogađaju trojke.

Prvo je bio precizan Nemanja Vranješ (80:81), a potom i Nikola Rebić (80:84).

Domaćinu je ostalo 18 sekundi da pokuša da napravi preokret, ali nije uspio za to vrijeme čak ni da poentira.

Sa klupe je Barane u ovom meču vodio pomoćni trener Ljubomir Vujačić.

Braća Mihailo i Đorđije Pavićević su morali da se vrate u Bar zbog smrtnog slučaja u porodici.

Luković je bio najbolji kod Mornara sa 19 poena i 13 skokova.

Strahinja Mićović je dodao 13, a dvocifreni su bili Vranješ (12), Antabija Voler (11) i Bronson Kejnig (10).

Sa 23 koša i sedam asistencija, Tajson Tejlor je bio najefikasniji kod domaćina.

Torino - Mornar 80:84 (23:23, 17:32, 22:9, 18:20)

Torino - Dvorana: „Palavela“. Gledalaca: 2.000. Sudije: Kortes (Španija), Fric (Njemačka), Perandi (Estonija).

Torino: Vilson 14 (1-1), Rad 9 (2-2), Anumba, Kar 9, Guajana, Poeta 3 (4-1), Delfino, Kuzin 4 (2-2), Makado 8, Tejlor 23 (10-7), Koton 10.

Mornar: Karington, Mićović 13 (2-2), Kejnig 10, Mijović, Mugoša 3 (2-0), Vujošević 2, Pavićević, Voler 11, Vranješ 12 (5-4), Mornar 5 (1-1), Rebić 9 (6-6), Luković 19 (6-5).