Armani se igrao sa Olimpijakosom u Pireju

okt 19, 2018 - 23:12:00 Autor: Kategorija: Evropska kosarka
Doguš Balbaj heroj Anadolu Efesa

Emporio Armani se ekspresno oporavio nakon poraza od Reala i pregazio je Olimpijakos u Pireju.

U prvih 20 minuta je bila izjednačena igra, dok je u nastavku na terenu postojao samo jedan tim.

„Manekeni“ su iz napada u napad, iz minuta u minut gazili rivala do konačnih 75:99.

Italijanski šampion je bio posebno raspoložen u šutu iza linije 6,75 metara. Dao je 12 trojki iz 29 pokušaja (41%).

Majk Džejms je dao 22 poena, a Nemanja Nedović 20.

Odličnu rolu imao je Vladimir Micov (19), a dvocifren je bio i Arturas Gudaitis (11).

Kod Olimpijakosa, najbolji je bio Nikola Milutinov sa 15 koševa i 10 uhvaćenih lopti.

Trojkom Doguša Balgaja 2,1 sekundu prije kraja, Anadolu Efes je stigao do pobjede nad Himkijem u Moskvi (85:84).

Gosti su, inače, vodili u većem dijelu meča, a domačin se vratio u posljednjoj dionici zahvaljujući Alekseju Švedu.

Prva zvijezda Himkija je vezao 14 poena za svega tri minuta.

1AEmporioAR

Ušlo se potom u penal završnici, da bi odgovornost preuzeo reprezentativac Turske i svom timu donio drugu pobjedu u Evroligi.

Rodrigo Bobua je za goste dao 25 poena, dok je na drugoj strani isto toliko dao Šved.

Real je bez problema slavio protiv Baskonije. Od starta je prvak Evrope vodio, da bi u nastavku srušio otpor gostiju.

Serhio Ljulj je za Madriđane dao 23 poena, a Rudi Fernandez je dodao 14. Marselonjo Uertas je bio najbolji kod Baskijaca (14).

Fenerbahče je do treće pobjede došao na gostovanju Žalgirisu.

Izabranici Željka Obradovića su do trijumf stigli zahvaljujući boljoj igri u posljednjoj dionici (29:18).

Presudila je serija „žut-crnih“ 17:9, koja im je donijela sedam poena viška (77:70), dva i po minuta prije kraja.

Kostas Slukas je bio najzaslužniji za trijumf gostiju, ubacio je 20 poena.

Kod Žalgirisa, boljiod ostalih bio je Nejt Volters (23, šest asistencija).

Rezultati: Olimpijakos - Emporio Armani 75:99 (26:24, 15:20, 22:29, 12:26), Himki - Anadolu Efes 84:85 (21:18, 16:27, 18:22, 29:18), Real Madrid - Baskonija 97:79 (25:19, 27:25, 22:23, 23:12), Žalgiris - Fenerbahče 75:82 (25:18, 17:16, 15:19, 18:29).