Mivoki u derbiju bolji od Hjustona, poraz Orlanda od Jute

jan 10, 2019 - 7:00:00 Autor: Kategorija: Evropska kosarka
Nikola Vučević sa 20 poena i osam skokova najbolji u svom timu

Orlando je odlično odigrao prvo poluvrijeme protiv Jute i imao prednost od 63:46, ali je sve to prosuo u nastavku.

U druga 24 minuta, „magični“ su dali svega 30 poena i na kraju su poraženi (106:93).

Nikola Vučević je sa 20 poena, osam skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte bio najbolji u svom timu.

„Džezere“ je predvodio Donovan Mičel (33, sedam asistencija).

Derbi su odigrali Hjuston i Milvoki, a na kraju su Baksi upisali sedmi trijumf u posljednjih osam mečeva (116:109).

Presudna je bila treća dionica, koju su gosti dobili 38:23.

Janis Adetokumbo je dao 27 poena (21 skok), a Malkolm Brgdon 24.

Kod Rokitsa, Džejms Harden je dao 42 koša, a imao je 11 skokva i šest asistencija.

Boston je u nastavku stigao do pobjede nad Indijanom (135:108).

Tri igrača Seltiksa dala su 20 ili više poena - Markus Moris (22, osam skokova), Džalen Braun (22) i Džejson Tejtum (20).

Domantas Sabonis je bio najefikasniji kod Pejsersa (20).

Poslije šest vezanih poraza, slavlja za Memfis u duelu sa San Antoniom (96:86).

Domaćin je do poluvremena stekao dvocifrenu prednost (42:31), koju je sačuvao do kraja.

Mark Gasol je predvodio svoj tim sa 26 poena i 14 skokova. Kod Sparsa su najbolji bili Brajan Forbs (14) i Marko Belineli (14).

Klivlend je nakon prve dionice imao plus 13 protiv Nju Orleansa (38:25), a onda je „naljutio“ Entonio Dejvis.

Do kraja je bio nerješiva enigma za Kavse. Dao je 38 poena (17-11 šut) uz 13 skokova i sedam asistencija.

Njemu pripadaju najveće zasluge za pobjedu Pelikansa (140:124). Džordan Klarkson je bio najbolji kod gostiju (21).

Ostali rezultati: Vašington - Filadelfija 123:106, Bruklin - Atlanta 116:100, Dalas - Finiks 104:94, Portland - Čikago 124:112, L. A. Lejkers - Detroit 113:100.