Drama u "Morači": Kol junak Budućnost Volija

jan 11, 2019 - 21:04:48 Autor: Kategorija: Evropska kosarka
Amerikanac dao koš za pobjedu protiv Darušafake tri sekunde prije kraja

Velika i važna pobjeda košarkaša Budućnost Voli. Poslije velike, prosto rečeno, rovovske borbe savladana je Darušafaka.

Time je prekinuta serija od šest vezanih poraza i ostvarena prva pobjeda još od 6. decembra i trijumfa nad Barselonom.

I opet je odlučivao dramatičan finiš, a junak je bio Noris Kol, koji je dao koš četiri sekund prije kraja meča.

Prethodno je Kartal Ozmizrak sa linije penala donio minimalnu prednost Darušafaki.

Nakon minuta odmora Jasmina Repeše, odgovornost je preuzeo doskorašnji plej Avelina i sa vrha reketa pogodio za četvrti trijumf Podgoričana.

Od starta je viđena velika borba u kojoj nijedna ekipa nije uspijevala da se rezultatski odlijepi.

Podgoričani su najveću prednost imali u 34. minutu, kada je Edvin Džekson pogodio za 66:58.

Sa druge strane, gosti su na startu drugog poluvremena imali plus sedam (36:43).

Džekson je sa 18 poena bio najefikasniji kod "plavi", a Kol je dao 17.

Toni Daglas je za goste ubacio 14 koševa.

Budućnost Voli - Darušafaka 75:74 (16:14, 20:28, 22:11, 17:21)

Podgorica - Dvorana: „Morača“. Gledalaca: 4.000. Sudije: Latiševs (Letonija), Erezuelo (Španija), Panter (Njemačka).

Budućnost Voli: Džekson 18 (2-2), Kol 17 (1-1), Suad Šehović 6, E. Klark 4 (2-0), Barović, K. Klark 11 (2-2), Sead Šehović, Gordić 1 (2-1), Bitadze 11 (4-3), Popović 4 (2-2), Bel, Nikolić 6 (4-4).

Darušafaka: Ozmizrak 8 (2-2), Bajgul 1 (2-1), Košut 2, Demir, Kid 9, Savaš 12 (3-2), Braun, Daglas 14 (2-2), Peiners 2, Dibler 7 (5-4), Evans 12 (4-2), Erik 7 (1-1).