Hjuston bolji i od San Antonija, Vestbrukov 99. tripl-dabl u karijeri

mar 13, 2018 - 6:40:00 Autor: Kategorija: NBA
Rokitsi vole teksaške obračune. Portland savladao Majami, a Milvoki trijumfovao u Memfisu

Hjustonu prijaju utakmice sa komšijama iz Teksasa.

Nakon što dan ranije savladali Dalas, sada su to uradili i protiv San Antonija (109:93).

Ključna je bila treća dionicu, koju su Rokitsi dobili 34:24, što im je donijeli prednost od 88:67.

Do 53. pobjede i plasmana u ple-of, Hjuston je predvodio Džejms Harden sa 28 poena, 18 je dao Kris Pol (devet asistencija), a 15 Trevor Ariza.

Derik Vajt i Brajan Forbs su sa po 14 koševa bili najbolji kod „mamuza“.

Oklahoma je trijumfom protiv Sakramenta (106:101) napravila veliki korak ka doigravanju.

Utakmica je odlučena tri minuta prije kraja, kada je Rasel Vestbruk pogodio za 103:93.

Upravo je Vestbruk bio najzaslužniji za trijumf Tandersa sa 20. tripl-dablom ove sezone, a ukupno 99. u karijeri.

Dao je 17 poena uz 10 skokova i 11 asistencija. Karmelo Entoni i Pol Džordž su dali po 21.

Bogdan Bogdanović je sa 19 koševa i osam uhvaćenih lopti bio najbolji kod Kingsa.

Portland je do poluvremena (59:47) najavio trijumf protiv Majamija, što je potvrdio u nastavku meča za konačnih 115:99.

Damijen Lilard je ubacio 32 poena uz 10 asistencija, a Jusuf Nurkić 27 uz 16 skokova.

Si Džej MekKolum je dodao 17. Goran Dragić je za Hitse dao 23 koša.

Milvoki je bez problema upisao trijumf protiv Memfisa (121:103) u gostima i blizu je plej-ofa.

Sada ima šest pobjeda više od Detroita (36-30), koji je prvi na Istoku ispod crte za plasman u doigravanje.

Kris Midlton (24) i Janis Adetokumpo (20) su predvodili Bakse.

Kod domaćina su se istakali Mark Gasol (17), Dilon Bruks (16) i Džarel Martin (16).