Irving vodio Boston do pobjede nad Torontom

nov 17, 2018 - 10:35:14 Autor: Kategorija: NBA
Džimi Batler najzaslužniji za trijumf Filadelfije nad Jutom. Njujork namučio Nju Orleans

Uzbudljiv meč u „TD Gardenu“ i na kraju pobjeda Bostona nad Torontom poslije produžetka (123:116).

Reptorsi su bili bliži slavlju u regularnom dijelu, imali su plus četiri (107:103) 50-tak sekundi prije kraja, ali Džejson Tejtum i Gordon Hejvord sa linije penala odveli svoj tim u dodatnih pet minuta.

Prije i poslije tih poena, Kavaj Lenard je promašivao šuteve za trijumf.

Seltiksi su imali više koncentracije u dodatnih pet minuta i stigli su do slavlja.

Najzaslužniji za trijumf bio je Kajri Irving, koji je dao 43 poena uz 11 asistencija.

Tejtum ga je pratio sa 21. Kod gostiju, najbolji je bio Lenard (31, 15 skokova).

Filadelfija je na svom terenu pobijedila Jutu (113:107), a utakmica je odlučena u posljendjih minut i po.

„Džezeri“ su izjednačili (107:107) i do kraja nisu poentirali. Na drugoj strani precizni su bili Ben Simons (četiri poena) i Džimi Batler.

Batler je na debiju pred navijačima Siksersa ubacio 28 poena uz sedam asistencija.

Džoel Embid je dao 23. Donovan Mičel (31) je predvodio goste iz Solt Lejk Sitija.

Njujork je tri četvrtine igrao sjajno protiv Nju Orleansa, a onda je u posljednjoj stao (41:28) i doživio jeporaz (129:124).

Entoni Dejvis je za Pelikanse dao 43 koša uz 17 uhvaćenih lopti.

Odličan je bio i Džru Holidej (24, 10 asistencija). Tim Hardavej (30, osam skokova) je predvodio Nikse.

Memfis je u drugoj dionici (33:23) osigurao pobjedu protiv Sakramenta (112:104).

Džaren Džekson (27), Mark Gasol (19, 15 skokova) i Majkl Konli (19) su bili najbolji kod pobjednika.

U redovima Kingsa, najraspoloženiji je bio De'Aron Foks (19).

Bogdan Bogdanović je ubacio 12 poena uz po dva skoka i asistencija.

Nemanja Bjelica je meč završio sa osam koševa, šest uhvaćenih lopti i tri uspješna dodavanja.

Ostali rezultati: Indijana - Majami 99:91, Vašington - Bruklin 104:115, Minesota - Portland 112:96, Milvoki - Čikago 123:104.