Golden Stejt pregazio Čikago, Hardenov tripl-dabl za istoriju

jan 12, 2019 - 7:10:00 Autor: Kategorija: NBA
Plej Hjustona postao prvi igrač sa 40 poena u tripl-dablu, a da je igrao manje od 30 minuta. Vašington iznenadio Milvoki

Golden Stejt je “izrešetao” koš Čikaga (146:109) uz 18  trojki iz 39 pokušaja.

Posebno raspoloženi u šutu bili su Klej Tompson (30, 11-7 za tri) i Stef Kari (28, 11-5).

Podrška im je bio Kevin Djurent (22). Zek Levin je bio najbolji kod Bulsa (29).

Sve u ovom meču je bilo riješeno nakon prvih 12 minuta (43:17). Do kraja je jedina dilema bila konačan rezultat.

Hjuston je sav posao protiv Klivlenda (141:113) odradio u prvoj četvrtini (42:22).

Džejms Harden je upisao tripl-dabl učinak sa 43 poena, 10 skokova i 12 asistencija.

Tako je postao prvi igrač u istoriji koji je u tripl-dablu dao više od 40 poena, a da je igrao manje od 30 minuta.

Ante Žižić je sa 18 poena i osam skokova predvodio Kavse.

Toronto je odličnom trećom četvrtinom (35:22) slomio otpor Bruklina (122:105).

Do 32. pobjede u sezoni, Reptorse su vodili Kavaj Lenard (20, 11 skokova) i Paskal Siakam (16). D'Anđelo Rasel je bio najbolji kod Netsa (24).

Vašington je iznenadio drugi najbolji tim lige Milvoki (113:106).

Vizardsi su nakon prvih 12 minuta imali dvocifrenu predost (40:26), koju su sačuvali do kraja.

Bredli Bil je ubacio 32 poena, a po 20 Džef Grin i Trevor Ariza.

Tomaš Satoranski je upisao tripl-dabl (18 poena, 12 skokova, 10 asistencija).

Kris Midlton je za Bakse dao 25 poena, dok Janis Adetokumbo nije igrao zbog povrede.

Portland je u prvom poluvremenu pregazio Šarlot (70:49) i do kraja je rutinski odradio posao (127:96).

Si Džej MekKolum (30) i Damijen Lilard (20) su bili najbolji kod Blejzersa. Za Hornetse je Kemba Voker dao 18 poena.

Ostali rezultati: Filadelfija - Atlanta 121:123, Njujork - Indijana 106:121, Minesota - Dalas 115:119, Juta - L. A. Lejkers 113:95.