Skijaši konačno krenuli, Hiršeru odmah zlato

feb 13, 2018 - 9:18:38 Autor: Kategorija: Zimski sportovi
Austraijanac osvojio jedino što mu je nedostajalo u bogatoj kolekciji, olimpijsko zlato

Poslije nekoliko odlaganja, takmičenja u alpskom skijanju na 23. Zimskim olimpijskim igrama su konačno krenula.

I odmah je najbolji skijaš današnjice Marsel Hiršer osvojio jedino što mu je nedostajalo u bogatoj kolekciji, olimpijsko zlato.

Čovjek koji je osvojio prethodnih šest velikih kristalnih globusa u Svjetskom kupu je dosad imao samo srebro iz Sočija u slalomu, a od danas je olimpijski šampion u kombinaciji.

Slavni Austrijanac je bio 12. nakon spusta, ali sa malim zaostatkom za liderom Tomasom Dresenom od 1,28 sekundi.

Znalo se da to može da nadoknadi u slalomu, u kojem hara već godinama, što je i učinio i uzeo najsjajnije odličje u vremenu 2:06,52.

Ostale dvije medalje su otišle Francuzima Aleksisu Panturou (+ 0,23) i Viktoru Mufa-Žandeu (+ 1,02).

Nastupio je i momak porijeklom sa Žabljaka Dalibor Šamšal, ali pod zastavom Mađarske, i osvojio 32. mjesto sa 9,42 sekunde zaostatka za pobjednikom.