Dulović osvojio bronzu u Alborgu

feb 10, 2019 - 15:56:50 Autor: Kategorija: Borilački sportovi
Nenad Dulovića osvojio drugu medalju za crnogorski karate na Evropskom prvenstvu, nakon što je juče srebrno odličje pripalo Mileni Jovanović

Crnogorski karatista Nenad Dulović osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Alborgu.

Mlađi senior Omladinca savladao je danas u meču za treće mjesto u kategoriji do 60 kilograma Portugalca Dioga Moreiru 1:0.

To je njegova druga medalja sa Šampionata Evrope u konkurenciji mlađih seniora, nakon što je bio srebrni u Sofiji 2017. godine.

Dulović je na startu takmičenja bio slobodan, u drugom kolu savladao je Kipranina Panajotisa Papetasa 5:0, dok je u trećem izgubio od Grka Stefanosa-Kristosa Ksenosa 2:1.

Ksenos je izborio plasman u finale i Dulovića povukao u repesaž.

Crnogorski borac borbu za medalju izborio je pobjedama protiv Francuza Keita Kanažasingama 6:0 i Estonca Danijela Rodionova 1:0.

Dulovića je osvojio drugu medalju za crnogorski karate u Alborgu, nakon što je juče srebrna bila juniorka Milena Jovanović.