apr 15, 2018 - 10:42:22 Autor: Kategorija: F1
Luis Hamilton četvrti, Sebastijan Fetel osmi

Vozač Red Bula Danijel Rikardo pobijedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Kine u Šangaju.

To je prvi trijumf Red Bula u Kini od 2010. godine.

Australijski vozač je u 46. krugu pretekao Valterija Botasa i obezbijedio "bikovima" prvu pobjedu u sezoni, a sebi šestu u karijeri.

Osim dobre vožnje, trijumf je ostvario i zahvaljujući dobroj strategiji, jer je Red Bul išao na zamjenu guma dok je sejfti-kar bio na stazi, a to nisu učinili Ferari ni Mercedes.

Drugo mjesto zauzeo je Botas iz Mercedesa, a treći je bio Kimi Raikonen iz Ferariija.

Aktuelni svjetski šampion Luis Hamilton je zauzeo 4. mjesto, a peti je bio Maks Verstapen iz Red Bula, pošto je kažnjen dodavanjem 10 sekundi na rezultat poslije sudara sa Sebastijanom Fetelom iz Ferarija.

Šesti je bio Niko Hilkenberg iz Renoa, sedmi Fernando Alonso iz Mercedesa, a osmi Fetel. Bodove su još osvojili Karlos Sains Junior iz Renoa i vozač Hasa Kevin Magnusen.

Fetel je zadržao prvo mjesto u generalnom plasmanu sa 54 boda, Hamilton je drugi sa 45, Botas ima 40, Rikardo 37, Raikonen 30, Alonso i Hilkenberg po 22...

Naredna trka na programu je 29. aprila za Veliku nagradu Azerbejdžana.