Regionalna liga: Jadran bolji od Zvezde

okt 20, 2018 - 21:16:43 Autor: Kategorija: Vaterpolo
Novljani slavili u Beogradu - 9:6

Jadran Carine nije pogriješio u Beogradu, uloga favorita je opravdana bez većih problema. Crnogorski šampion je u 2. kolu regionalne A1 lige upisao i drugu pobjedu - savladao je Crvenu zvezdu rezultatom 9:6 u meču koji je kontrolisao od prvog do posljednjeg minuta.

Zvezda je samo jednom imala aktivan rezultat (1:1), a Jadran je do najveće razlike stigao pet minuta i 53 sekunde prije kraja, kada je golom Vlada Popadića poveo 9:3. Sve što je uradio tim Dejana Savića je da do kraja serijom 3:0 ublaži poraz...

Vladan Spaić je bio trostruki strijelac, a po jednom su mrežu zatresli Popadić, Dimitrije Obradović, Petar Mijušković, Filip Gardašević, Đuro Radović i Marko Petković.

Crnogorski timovi su u A2 ligi imali polovičan učinak - Budva je protiv Primorja (15:10) stigla do drugog trijumfa, dok je Kataro upisao drugi poraz. Bolji od tima Mirka Vičevića bio je Solaris iz Šibenika - 17:5.