"Lavice" izgubile drugi meč od Srbije

nov 27, 2017 - 17:46:42 Autor: Kategorija: Rukomet
Per Johanson je odmarao Jovanku Radičević, Milenu Raičević i Marinu Rajčić
Đurđina Jauković je dala osam golova Đurđina Jauković je dala osam golova

Drugi prijateljski meč sa Srbijom nije bio uspješan kao prvi, jer su rukometašice Crne Gore u Baru poražene sa 31:25.

Per Johanson je odmarao Jovanku Radičević, Milenu Raičević i Marinu Rajčić, ali su "lavice" kontrolisale dešavanja na terenu do sredine prvog poluvremena.

Nekoliko puta su imale tri gola prednosti, da bi tada rival pronašao recept kako da im se suprotstavi. Srbija je u 23. minutu drugi put povela (imala i 1:0), a u nastavku je bila bolja i zasluženo stigla do pobjede.

Rukometašicama Crne Gore je to bio drugi i posljednji test pred Svjetsko prvenstvo.

„Crvene” sjutra u devet časova putuju u njemački Oldenburg, gdje će u subotu igrati prvi meč grupe C sa Danskom.

Dan kasnije rival je Rusija, potom su za utorak i srijedu zakazani dueli  sa Japanom i Tunisom, a u petak na zatvaranju grupe sa Brazilom.

Srbija bi mogla da bude rival u osmini finala, jer je u grupi D sa Njemačkom, Holandijom, Južnom Korejom, Kinom i Kamerunom.

Crna Gora - Srbija 25:31 (13:14)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 100. Sudije: Vujačić i Kaluđerović (Crna Gora). Isključenja: Crna Gora 6, Srbija 8 minuta. Sedmerci: Crna Gora 4 (3), Srbija 6 (6).

Crna Gora: Rajčić, Hasanić (šest odbrana), Nenezić (pet odbrana), Radičević, Grbić 3, Despotović, Brnović 3, Ujkić 3, Klikovac 2, Premović, Konatar, Pavićević 3, Božović, Jauković 8, Ramusović, Malović 1, Bulatović 2, Raičević.

Srbija: Pantić, Tatalović, Čolić (devet odbrana i sedmerac), Radosavljević 3, Milojević, Kuridža, Števin 2, Lavko 4, Damnjanović 8 (6), L. Cvijić, T. Radojević 3, Pop-Lazić 1, D. Radojević, Lazić 1, Obradović 2, Nikolić 3, Stoiljković, D. Cvijić 4, Rančić, Dmitrović.