Odbrana Šterbika najbolji potez finala (VIDEO)

jan 29, 2018 - 18:59:07 Autor: Kategorija: Rukomet
Odbrana Šterbika najbolji potez finala (VIDEO) EHF/Uroš Hočevar

Španija je u finalu Evropskog prvenstva u "Areni Zagreb" savladala rukometaše Švedske 29:23, a junak tog susreta bio je Arpad Šterbik.

Legendarni 38-godišnji golman je blistao u drugom poluvremenu i bio najzaslužniji za zlato.

Bivši reprezentativac SRJ i SCG je bio u reprezentativnoj penziji posljednje dvije godine, ali ga je španski selektor Đordi Ribera nagovorio da se priključi i pomogne ekipi u polufinalu protiv Francuske, nakon što se povrijedio prvi golman Gonsao Peres de Vargas.

U Zagreb je sletio tek dan prije polufinala. Francuzima je odbranio tri sedmerca u pobjedi (27:23), a u finalu je činio čuda i nosio Špance do prve titule.

Šterbik je u finalu imao osam odbrana, sve u najbitnijim trenucima igre, a jedna je posebno oduševila rukometni svijet.

Igrao se 48. minut, rezultat je bio 21:16 za Španiju, kada je Niklas Ekberg ostao sam, ali je Šterbik na fantastičan način odbranio i još jednom pokazao da je možda i najbolji golman svih vremena.

EHF je tu odbranu izabrao za najbolji potez finala u Zagrebu.