Nemoć na djelu u Osijeku: Ubjedljiv poraz rukometaša od Hrvatske

jun 09, 2018 - 21:51:42 Autor: Kategorija: Rukomet
Revanš je na programu 14. juna u Podgorici, a bolji iz dvomeča izboriće plasman na SP

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je u Osijeku od Hrvatske sa 32:19 (17:10) u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo u Danskoj i Njemačkoj.

Izabranici selektora Dragana Đukića bili su ranopravni samo do polovine prvog poluvremena, kada su posljednji put uspjeli i da izjednače (8:8), kao i da pet minuta kasnije zaostatak svedu na gol (10:9).

Usljedila je serija od 5:0 domaćina za vođstvo od 15:9, koje je na poluvremenu iznosilo sedam golova.

Domaćin je u 49. stekao prednost od 13, a u 56. minutu imao rekordnih plus 14 golova (32:18).

U pobjedničkoj selekciji najefikasniji su bili Zlatko Horvat i Manuel Štrlek sa po šest pogodaka.

U crnogorskoj selekciji Nemanja Grbović je postigao četiri, a po jedan manje Stefan Čavor i Miloš Božović.

Revanš je na programu 14. juna u Podgorici.

Bolji iz dvomeča izboriće plasman na šampionat, koji će biti odigran januara naredne godine.