Budućnost bolja od Erda

avg 26, 2018 - 20:45:29 Autor: Kategorija: Rukomet
Rukometašice Budućnosti pobjedom su završile mini-pripreme u Mađarskoj

Rukometašice Budućnosti pobjedom su završile mini-pripreme u Mađarskoj – poslije poraza od Đera, aktuelnog šampiona Evrope, izabranice Dragana Adžića su u prijateljskom meču, sedmom u predsezoni, slavile protiv Erda 27:22 (13:15).

Nakon izjednačenog prvog dijela prvog poluvremena, mađarski tim je preuzeo vođstvo i na velikom odmoru imao je dva gola prednosti.

U nastavku viđeno je sjajno izdanje Budućnosi, koja je preokrenula već na početku nastavka (16:15, 35. minut) i do kraja meča samo uvećavala prednost do konačnog trijumfa.

Naredne provjere "plave" će imati protiv Bjelovara i Podravke, 29. i 30. avgusta u Grudama (Bosna i Hercegovina).

Erd - Budućnost 22:27 (15:13)

Dvorana: "Erd arena". Gledalaca: oko 800. Sudije: Jobo i Velence (Mađarska). Sedmerci: Erd 4 (3), Budućnost 3 (3). Isključenja: Erd 4, Budućnost 8 minuta.

Erd: Janurik, Fođea, Lasurs 1, Gavai, Lavko 3, Kišfaludi 1, Rajcinger, Kiš 1, Sinjate, Kiralj, Krpež-Šlezak 5 (1), Kovačević 2, Jerabičova 1, Tot 7 (3).

Budućnost: Rajčić (15 odbrana), Ujkić, Konatar, Jauković 7, A. Bulatović 1, Laslo 6 (3), Godeč, Premović, K. Bulatović, Brnović 7, Pavićević 2, Ramusović, Raičević, Grbić 2, Pletikosić 2.