"Lavice" bolje od Mađarske

sep 29, 2018 - 18:53:05 Autor: Kategorija: Rukomet
Najefikasnija je bila Đurđina Jauković sa sedam golova

Ovog puta nije bilo pada u igri - rukometašice Crne Gore su dominirale tokom cijelog meča i savladale Mađarsku u drugom prijateljskom meču u Đeru (23:19).

Nakon što su u petak poražene sa 29:25, iako su vodile 7:2, „lavice” sada nisu dozvolile preokret. Domaće su vodile 3:2, ali je tim Pera Johansona serijom 4:1 poveo 6:4, a onda imao i 9:6. Mađarice su izjednačile na 9:9, da bi Crna Gora prvo poluvrijeme zaključila sa dva gola za 11:9.

Izabranice Kima Rasmusena su prišle na 11:12, ali je to bio posljednji trzaj, jer su učesnice četvrtfinala posljednjeg Svjetskog prvenstva povele 15:11 i rutinski privele meč kraju. U samom finišu su imale i šest golova prednosti, ali je Mađarska dva puta zatresla mrežu u posljednjem minutu i ublažila poraz.

Najefikasnija je bila Đurđina Jauković sa sedam golova, Tatjana Brnović i Jovanka Radičević su dale po četiri...