Budućnost u Mecu pala iz sedmerca!

okt 21, 2018 - 18:40:15 Autor: Kategorija: Rukomet
Francuskinje slavile 25:24

Sedam sekundi prije kraja, rukometašice Budućnosti su ostale bez ičega u Mecu, gdje su mogle i do pobjede - u derbiju 3. kola grupe A Lige šampiona, Manon Uet je iz sedmerca savladala Darli Zokebi de Paulu i donijela pobjedu prvaku Francuske (25:24).

Podgoričanke su imale malo za posljednji napad, mnogo manje nego što je mislila Milena Raičević, koja je poslala loptu na krilo ka potpuno zatvorenoj Ivoni Pavićević, umjesto da pokuša da šutne za remi...

Kristina Laslo je bila najefikasnija u timu Dragana Adžića sa šest golova (četiri iz sedmeraca), Đurđina Jauković je dala pet, a Dijana Ujkić četiri.

U domaćem timu je najefikasnija bila Njemica Ksenija Smits sa sedam golova, od čega je šest dala u 2. poluvremenu. Mec je u drugih 30 minuta dao 17 golova, dvostruko više nego u prvih 30, kada je osam puta tresao mrežu Marine Rajčić.

Ovo je drugi poraz Budućnosti u Ligi šampiona, drugi minimalnom razlikom, nakon senzacionalnih 23:22 na gostovanju Larviku. Ima i pobjedu na otvaranju sezone u "Morači" protiv Odenzea (31:28).