"Lavice" nakon drame poražene od Rusije

dec 02, 2018 - 19:35:05 Autor: Kategorija: Rukomet
Bilo je 24:23 za Ruskinje

Crnogorske rukometašice su izgubile od Rusije u drugom kolu grupne faze Evropskog prvenstva u Francuskoj.

"Lavice" su u većem dijelu meča imale prednost, ali je "zbornaja" na kraju slavila rezultatom 24:23.

Đurđina Jauković je postigla 12 golova, pet je upisala Majda Mehmedović, a četiri Katarina Bulatović.

Crna Gora je u prvom poluvremenu imala tri gola prednosti, ali su olimpijske šampionke u samom finišu preokrenule i došle do pobjede.

Rusku selekciju su do pobjede vodile Darija Samohina sa sedam i Julija Managarova sa golom manje.

Crna Gora će u trećem kolu, u utorak u 21 sat, igrati sa Francuskom, koja je bila bolja od Slovenije 30:21.

RUSIJA - CRNA GORA 24:23 (13:15)

Nansi - Dvorana "Žan Vej". Gledalaca: 3.229. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Rusija 5 (4), Crna Gora 6 (5). Isključenja: Rusija 10, Crna Gora 2 minuta.

Rusija: Sedojkina (sedam odbrana i sedmerac), Trusova, Kuznjecova 2, Kočetova, Dmitrijeva 3, Senj, Vjahireva 2, Sudakova 2, Samohina 7 (4), Makejeva 1, Malašenko 1, Managarova 6, Skorobogatčenko, Petrova, Frolova, Snopova.

Crna Gora: Rajčić (12 odbrana), Nenezić (sedmerac), Radičević 1, Jauković 12 (4), A. Bulatović, Klikovac, Ujkić, Premović, K. Bulatović 4 (1), Brnović, Pavićević, Ramusović, Mehmedović 5, Despotović, Raičević 1, Grbić.