Poraz i od Francuske, "lavice" ne prenose ni bod u glavnu rundu

dec 04, 2018 - 22:31:01 Autor: Kategorija: Rukomet
Domaćin bolji od naših rukometašica

Crnogorske rukometašice su poražene i drugi put na Evropskom prvenstvu i neće prenijeti nijedan bod u glavnu rundu.

Bolja od "lavica" je bila Francuska (25:20), koja je dominirala od prve sekunde duela u Nansiju.

Domaćin je u prvom poluvremenu imao i osam golova prednosti, kasnije je bilo devet, ali se Crna Gora vratila sredinom drugog dijela i smanjila na 20:17.

Francuska je, ipak, odbila nalet i otklonila dileme...

Iz naše grupe, u glavnu rundu Rusija je prenijela četiri boda, Francuska dva, a nijedan, pa borba za medalju djeluje kao nemoguća misija...

Grupu u glavnoj rundi čine Rusija, Francuska, Crna Gora, Srbija, Švedska i Danska.

FRANCUSKA - CRNA GORA 25:20 (16:8)

Nansi - Dvorana "Žan Vej". Gledalaca: 5.100. Sudije: Horvat i Marton (Mađarska). Sedmerci: Francuska 2 (2), Crna Gora 4 (2). Isključenja: Francuska 8, Crna Gora 8 minuta (Đina 3, 30, Itana 30, Kaća 37).

Francuska: Gloze (tri odbrane), Lejno (devet odbrana i dva sedmerca), Koatanea 1, Ajglon-Saurina, Pino 2 (2), Nguan, Zadi 3, Uet, Nijakate, Dembele-Pavlović 2, Flip 3, Kanor 3, EDVIŽ, Fopa 1, Nze Minko 7, Lakrabe 3.

Crna Gora: Rajčić (četiri odbrane), Nenezić, Radičević 6 (2), Jauković 3, A. Bulatović, Klikovac, Ujkić, Premović, K. Bulatović 1, Brnović 1, Pavićević, Ramusović 1, Memhedović 4, Despotović 1, Raičević  2, Grbić 1.